Dziecko tu i teraz – inwestycja w przyszłość

24 września w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach projektu socjalnego „Dziecko tu i teraz – inwestycja w przyszłość”. Rodzice dowiedzieli się jak rozpoznawać i właściwie zaspokajać potrzeby dziecka na różnych etapach jego rozwoju psychospołecznego.

Prowadząca spotkanie psycholog Barbara Liedtke-Kątnik, dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu, charyzmie i poczuciu humoru zaangażowała wszystkich uczestników do aktywnego udziału w spotkaniu, dyskusji, wymianie doświadczeń oraz w otwarciu się i podzieleniu wątpliwościami, czy nurtującymi problemami związanymi z wychowywaniem dzieci.

Aktywność i frekwencja potwierdziły zapotrzebowanie na rozmowy z rodzicami o tym jak wychowywać dzieci, jak też na rozmowy między rodzicami w obecności specjalistów. – Bardzo cieszymy się z pozytywnego odbioru projektu i serdecznie zapraszamy rodziców ze Starogardu na kolejne spotkania. Terminy podane są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i facebookowym profilu „Ambasador dziecka” – mówi Joanna Treder, specjalista pracy socjalnej MOPS Starogard Gdański, jedna z autorek projektu.

Terminy także na poniższym plakacie.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl