Nowe dęby posadzone

To już setna rocznica istnienia Lasów Państwowych. Z tej okazji podczas akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Starogard Gdański na terenie Leśnictwa Kochanki posadzone zostały nowe dęby.

Na miejsce przybyły władze samorządowe, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, Komendy Powiatowej Policji oraz starogardzkiego Aresztu Śledczego, a także ekipa reprezentująca miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, członkowie Starogardzkiego Centrum Kultury z dyrektor Ewą Roman na czele, sąsiednie nadleśnictwa oraz starogardzka młodzież szkolna z I Liceum Ogólnokształcącego.

Od lewej Joanna Ilnicka-Narloch – Kierownik edukacji kulturalnej w SCK oraz dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman

Wszystkich przywitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Starogard Maciej Robert, Rzecznik Prasowy Nadleśnictwa Karol Skonieczny oraz leśniczy Adam Michna. 

Wszystkich przybyłych przywitał m.in Nadleśniczy Maciej Robert

Swój udział w przedsięwzięciu miał także z-ca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki również aktywnie uczestniczył w akcji sadzenia dębów

-Jesteśmy dzisiaj w Lesie Szpęgawskim. Odbywa się tu już kolejna akcja sadzenia nowego lasu – mówił Tadeusz Błędzki. -Jest to cykliczna impreza, którą organizuje Nadleśnictwo Starogard. Miasto jak co roku chętnie włącza się do tego ważnego wydarzenia, które przyczynia się do rozwoju naszej przyrody – kontynuował. – Już za kilka lat będzie tutaj las dębowy, bo dzisiaj sadzimy drzewa dębowe i z tego miejsca zapraszam Państwa za rok na kolejną już akcję sadzenia lasu – zachęcał.

Jak powiedział Rzecznik Prasowy Nadleśnictwa Starogard Karol Skonieczny, cała powierzchnia przeznaczona do wprowadzenia nowych drzew wynosi 3,59 ha i łącznie na całym obszarze zostaną wprowadzone 24 tysiące sadzonek dębów szypułkowych. 

Fot. Anna Więckiewicz