Karta Dużej Rodziny

Starogardzka Karta Dużej Rodziny

Starogardzka Karta Dużej Rodziny

Dla Przedsiębiorcy – Starogardzka Karta Dużej Rodziny dołącz! 

Szanowny Przedsiębiorco!
Chcesz promować rodziny wielodzietne w Starogardzie Gdańskim?
Dbasz o rozwój naszego miasta?
Chcesz wykreować pozytywny wizerunek swojej firmy?
Przystąp do Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”!

Zapraszam Państwa do przyłączenia się do Programu przyjętego Uchwałą z dnia 24 października 2014 r. w sprawie wprowadzenia Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. Celem Programu jest promocja modelu rodzin wielodzietnych, kształtowanie ich pozytywnego wizerunku oraz zwiększenie dostępności do oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej, a także innych dóbr i usług na preferencyjnych warunkach.

Szanowni Państwo, chcę zwrócić Waszą uwagę na ten Program i zaprosić do jego wspólnej realizacji. Przystąpienie do Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny” pozwoli Wam zyskać nowych i stałych klientów, a także wykreować pozytywny wizerunek firmy. Chcę prosić Państwa o zaproponowanie rodzinom wielodzietnym stałych ulg i zniżek na oferowane przez Was produkty i usługi.

Aby stać się partnerem Programu wystarczy złożyć w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Starogard Gdański formularz wniosku, w którym określicie Państwo wielkość proponowanych zniżek, zakres towarów i usług nimi objętych. Na jego podstawie Państwa propozycja znajdzie się w katalogu instytucji i firm uczestniczących w programie i zamieszczonym na stronie internetowej www.starogard.pl, a Państwu dostarczone zostaną materiały do oznakowania miejsca przyjaznego rodzinom posiadającym troje i więcej dzieci. Uprzejmie informuję, że będziecie Państwo mogli umieszczać we wszystkich wydawanych przez siebie nośnikach reklamowych i stronach internetowych informację o udziale w Programie „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”.

Mam nadzieję, że dzięki Programowi i naszym wspólnym działaniom będziemy rozszerzać ofertę wzmacniającą kondycję starogardzkich rodzin, a tym samym zwiększać potencjał rozwojowy miasta.

Z wyrazami szacunku
Prezydent Miasta Starogard Gdański
Janusz Stankowiak


Starogard Gdański, 30 czerwca 2015 r.
Koordynator Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny” – Urząd Miasta, Wydział Spraw Społecznych, tel. 58 530 60 92, e mail: wss@um.starogard.pl

Prezydent Miasta Starogard Gdański zaprasza do partnerstwa na rzecz Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. W ubiegłym roku Rada Miasta Starogard Gdański przyjęła Uchwałę w sprawie wprowadzenia Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. Starogardzka Karta opiera się o dokument i zasady rządowej Karty Dużej Rodziny (ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny Dz. U. z 2014 r. poz.1863). W celu wykonania Uchwały Rady Miasta Prezydent Starogardu Zarządzeniem z dnia 24 kwietnia br. dookreślił zasady i tryb przystępowania do Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”.

Jednostki miejskie (Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starogardzkie Centrum Kultury, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Zakład Komunikacji, spółki miejskie, Starogardzkie Centrum Rehabilitacji, Przychodnia Leczenia Uzależnień, Przychodnia Lekarska, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 – pływalnia) określają ulgi dla rodzin wielodzietnych w wewnętrznych regulaminach oraz cennikach.

Program adresowany do starogardzian nie będzie pełny i celowy, jeżeli zabraknie w nim starogardzkich przedsiębiorców. Liczymy na wsparcie rodzin wielodzietnych także przez lokalny handel, usługi i przemysł oraz zewnętrznych organizatorów imprez i wydarzeń społeczno-kulturalnych i sportowych.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi dokumentami oraz zgłaszania udziału w Programie „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”.
Bliższych informacji udziela Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Starogard Gdański, pod nr tel. 58 530 60 92.


Dla Mieszkańca – Starogardzka Karta Dużej Rodziny! 

Gdzie załatwić Kartę Dużej Rodziny w Starogardzie Gdańskim?

Nazwa instytucji Adres Telefon
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim ul. B.Prusa 45
83-200 Starogard Gdański
+48585613490
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim al. Jana Pawła II 6
83-200 Starogard Gdański
+48585624458

Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Emp@tia.

Aby móc składać wnioski elektronicznie, konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego.

Wniosek do pobrania pod adresemWniosek o przyznanie lub wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny 

Ulgi dla rodzin wielodzietnych znajdują się pod adresem: Ulgi – starogardzka karta dużej rodziny