Informacje o regionie

W Starogardzie Gdańskim w budynku Muzeum Ziemi Kociewskiej przy ul. Bocznej 2 oprócz działalności muzealnej prowadzony jest sklep ART. Zakupić w nim można wiele publikacji o tematyce kociewskiej, cały szereg kociewskich pamiątek, breloki, magnesy, a także oryginalne rękodzieła, czy srebrną biżuterię z bursztynem.

Muzeum Ziemi Kociewskiej. Sklepik Art. Starogard Gd (2)

Chcesz dowiedzieć się więcej o mieście Starogard Gdański lub o Kociewiu?

Obsługa sklepu Art udziela informacji zarówno turystom, jak i mieszkańcom o regionie, o atrakcjach i możliwościach spędzania czasu wolnego w Starogardzie Gdańskim i okolicy. Wskazuje obiekty turystyczne warte odwiedzenia, polecane lokale gastronomiczne, czy obiekty hotelarskie.

Sklep Art. czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00 oraz w soboty w godz. 10:00 – 14:00.

Muzeum Ziemi Kociewskiej. Sklepik Art. Starogard Gd (3)

Muzeum Ziemi Kociewskiej swoją działalnością merytoryczną obejmuje terytorium trzech powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Zabytki i pamiątki prezentowane są na wystawach stałych o charakterze historycznym, etnograficznym i archeologicznym, zlokalizowanych w Basztach: Narożnej i Gdańskiej oraz oddanym do użytku w 2001 roku budynku administracyjnym Muzeum. W tym budynku oraz w Ratuszu Miejskim (ul. Rynek 1) prezentowane są również wystawy czasowe.

Muzeum Ziemi Kociewskiej. Sklepik Art. Starogard Gd (15)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą Muzeum Ziemi Kociewskiej oraz szerokim wyborem pamiątek. Misją jest rozpowszechnianie wiedzy na temat historii naszego pięknego miasta – Starogard Gdański.

Koniecznie sprawdź także pozostałe sekcje naszej strony: