Kompleks basenów letnich na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim

Kompleks basenów letnich na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim

W dniu 4 października 2023r. podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz jubileuszu 20-lecia PROT w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, kompleks basenów letnich – jedna z głównych atrakcji miejskich – otrzymał Nagrodę główną Grand Prix w kategorii zielone „inwestycje w turystyce” na Pomorzu w 2022r. 

 

Aktualizacja: wrzesień 2023r.

Baseny czynne są w sezonie letnim codziennie w godzinach 11:00 – 19:00. Zakupiony bilet jest całodniowy (nie na godziny).
Wszystkie atrakcje na terenie basenów są w cenie biletu wstępu (Splash Park, sauna, możliwość korzystania z boiska do siatkówki plażowej, które znajduje się na terenie obiektu). 
Dzieci do lat 14 wpuszczamy tylko pod stałą opieką osoby pełnoletniej. Należy okazać legitymację szkolną.

Korzystanie z sauny możliwe jest po wcześniejszej rezerwacji (w KASIE)
– rezerwacja w kasie minimum na 30 min. przed ustaloną godziną
– sauna wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Letnie Baseny Miejskie czynne do 03.09.2023r

Do zobaczenia w sezonie letnim 2024r. 

Kompleks basenów letnich Starogard gdański

Aktualizacja: czerwiec 2023r.

Kompleks basenów letnich w ramach kolejnego etapu rozbudowy terenu sportowo-wypoczynkowego na Piekiełkach zyskał nowe obiekty:

trzy pełnowymiarowe boiska do siatkówki, które są idealne dla miłośników tej popularnej dyscypliny,

naturalny plac zabaw dla dzieci z drewnianymi wiatami, pomostami i wieżyczkami oraz naturalna ścieżka sensoryczna.

Trzy pełnowymiarowe boiska do siatkówki.
Naturalny plac zabaw dla dzieci.

Otwarcie nowo wybudowanych atrakcji połączono z uroczystym nadaniem boisku imienia Macieja Olszewskiego znakomitego siatkarza plażowego, pochodzącego ze Starogardu Gdańskiego oraz inauguracją sezonu 2023 na letnim kompleksie basenów.

Boisko imienia Macieja Olszewskiego.

Obiekt jest czynny w godzinach 11:00 – 19:00, w trakcie funkcjonowania Letnich Basenów Miejskich.

Na terenie kompleksu w trakcie budowy jest naturalny labirynt. Labirynt będzie obiektem o powierzchni ok. 3200m2.  Jego ściany  zostaną wykonane z sadzonek grabu pospolitego Carpinus betulus. W centralnym  miejscu pojawi się wieża z wejściem spoza labiryntu. Atrakcją tego miejsca będą też wyniesione nad ścieżki labiryntu mostki. W przestrzeni pojawią się trzy polany spotkań. Dodatkowo zmodernizowana zostanie droga dojazdowa od ul. Ściegiennego, przy której powstanie parking. Wykonawca rozbuduje oświetlenie i monitoring, które obejmą teren od basenów do mostu na Wierzycy. Postawi też instalację fotowoltaiczną oraz doposaży teren kompleksu w dodatkowy kontener i wiatę na śmieci.

Lipiec 2021r.

Relacja z otwarcia letnich basenów na Piekiełkach:

W Starogardzie Gdańskim wybudowano kompleks basenów letnich wraz z terenem rekreacyjno – wypoczynkowym na terenie dawnych „Piekiełek”.  Zarówno mieszkańcy jak i turyści w sezonie letnim przez 7 dni w tygodniu mogą kąpać się w trzech odkrytych basenach o różnej wielkości i głębokości:

– 25 x 12,5 m ze stałą głębokością wody 1,45 m,

– 12,5 x 8 m ze stałą głębokością wody 1,00 m,

– 8 x 16 m ze stałą głębokością wody 0,55 m.

Baseny otoczone są drewnianymi pomostami o szerokości ok. 2 m, wyposażonymi w barierki.

Dla najmłodszych wybudowany został „Splash Park” czyli wodny plac zabaw z płytkim brodzikiem, jedną małą zjeżdżalnią wodną dla najmłodszych i dwiema dla dzieci w wieku szkolnym. Plac wzbogacony jest o dodatkowe wodne atrakcje.

Do dyspozycji osób korzystających w basenów jest również 6-cio osobowa sauna sucha.

Na terenie kompleksu znajduje się również oferta gastronomiczna dla osób korzystających z terenu.

Przed słońcem można schronić się pod specjalnie ustawionymi na trawie żaglami. Teren kompleksu basenów wyposażony jest też w natryski zewnętrzne i brodziki do płukania stóp, a także jest możliwość wypożyczenia leżaka plażowego.

Zadbano również o potrzeby czworonogów. Na terenie kompleksu znajduje się wybieg dla psów. Są to trzy tory dostosowane są do wielkości psa.

Parking dla kamperów

Dla turystów, którzy podróżują kamperami, przewidziano parking z dostępem do mediów. Miejsc jest na 5 aut. – To pierwsze takie miejsce na Pomorzu i chyba piąte w Polsce, gdzie miłośnicy caravaningu mogą się zatrzymać i skorzystać z pełnego serwisu, czyli mogą wymienić tzw. szarą wodę i wyrzucić kasetę z toalety oraz podładować akumulatory. Taki serwis bardzo zachęca do korzystania z tego typu miejsc. Jestem przekonany, że ten kompleks na Piekiełkach przyciągnie turystów z całej Europy – powiedział Sebastian Klauz – naczelny redaktor magazynu Polski Caravaning.

Miejsce parkingowe dla kamperów z mediami.

 

Baseny czynne są w sezonie letnim codziennie w godzinach 11:00 – 19:00. Wstęp na baseny jest odpłatny zgodnie z cennikiem, który dostępny jest na stronie zarządcy obiektu https://osir.com.pl/baseny/.

 

Koniecznie sprawdź także pozostałe sekcje naszej strony: