Kompleks basenów letnich na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim

Kompleks basenów letnich na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim

Mieszkańcy i turyści Starogardu Gdańskiego mogą kąpać się w trzech odkrytych basenach o różnej wielkości i głębokości. Jest wodny plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej i wybieg dla psów. Jest też pierwszy na Pomorzu profesjonalny parking dla kamperów.

Największa niecka ma około półtora metra głębokości, pozostałe – jeden i pół metra. Dodatkowo dla dzieci dostępny jest wodny plac zabaw z płytkim brodzikiem i wodnymi atrakcjami, jedną małą zjeżdżalnią wodną dla najmłodszych i jedną dla dzieci w wieku szkolnym. Jest miejsce do plażowania i gry w siatkówkę plażową. Przed słońcem można schronić się pod specjalnie ustawionymi na trawie żaglami. Można też skorzystać z leżaków. Na terenie znajduje się się wybieg dla psów. Trzy tory dostosowane są do wielkości psa.

Relacja z otwarcia letnich basenów na Piekiełkach:

 

Baseny letnie 1Otwarte baseny na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim.

Parking dla kamperów

Dla turystów, którzy podróżują kamperami, przewidziano parking z dostępem do mediów. Miejsc jest na 5 aut. – To pierwsze takie miejsce na Pomorzu i chyba piąte w Polsce, gdzie miłośnicy caravaningu mogą się zatrzymać i skorzystać z pełnego serwisu, czyli mogą wymienić tzw. szarą wodę i wyrzucić kasetę z toalety oraz podładować akumulatory. Taki serwis bardzo zachęca do korzystania z tego typu miejsc. Jestem przekonany, że ten kompleks na Piekiełkach przyciągnie turystów z całej Europy – powiedział Sebastian Klauz – naczelny redaktor magazynu Polski Caravaning.

Baseny letnie 2

Parking dla pięciu kamperów z dostępem do wszystkich mediów.

W roku 2022 tuż za płotem powstanie naturalny labirynt z żywopłotu. Wybudowany zostanie wielki naturalny plac zabaw dla dzieci z drewnianymi wiatami, pomostami i wieżyczkami. Wszystko po to aby można było w tym miejscu wypoczywać, relaksować się i atrakcyjnie spędzać czas.

Baseny są czynne w sezonie letnim od poniedziałku do niedzieli od godz. 11:00 do 19:00. Wstęp na baseny jest odpłatny zgodnie z cennikiem, który dostępny jest na stronie zarządcy obiektu https://osir.com.pl/baseny/