Dlaczego Starogard

Starogard Gdański, będący ważnym ośrodkiem przemysłowym na Pomorzu i jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, jest atrakcyjny nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale i dla inwestorów. Władze samorządowe, środowisko biznesu i organizacje społeczne Starogardu Gdańskiego umiejętnie łączą środki budżetowe i strukturalne Unii oraz fundusze prywatne dla realizacji ważnych przedsięwzięć gospodarczych i społecznych.

Przez kilka ostatnich lat Starogard Gdański wypiękniał. W mieście powstają nowoczesne obiekty użyteczności publicznej i handlowo-usługowe, a także osiedla mieszkaniowe naturalnie wkomponowane w istniejąca przestrzeń, których nowoczesna, przestrzenna architektura łączy funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi.

Wsparcie gminy

To miasto przyjazne dla biznesu. Inwestorzy mogą liczyć na liczne preferencje i wsparcie gminy, o czym świadczą chociażby wizyty prezydenta miasta u lokalnych przedsiębiorców w ramach cyklicznych spotkań. Na terenie Starogardu swoje zakłady przemysłowe mają zarówno firmy znane w Polsce i na świecie, jak i mniejsze, o znaczeniu regionalnym. Wszystkie one przyczyniają się do rozwoju gospodarczego miasta.

Inwestorzy decydujący się na ulokowanie nowych inwestycji w Starogardzie Gdańskim, obok proinwestycyjnej polityki samorządu lokalnego, mogą liczyć na:
-młodych i wykształconych ludzi,
-znaczny potencjał edukacyjny na poziomie średnim i wyższym,
-atrakcyjne tereny budowlane i rekreacyjne wokół miasta,
-rozbudowaną infrastrukturę techniczną dysponującą zarówno zasobami ciepła i energii, jak również uregulowaną gospodarką wodno- ściekową.

Dogodne położenie

Położenie Starogardu Gdańskiego w niewielkiej odległości od Trójmiasta, przy trasie krajowej nr 22, łączącej Berlin z Kaliningradem, a także w bezpośredniej bliskości autostrady A-1 sprawia, że miasto ma doskonałą dostępność komunikacyjną. Bliskość lotniska w Rębiechowie (ok. 50km) oraz portów i baz promowych w Gdańsku i Gdyni gwarantuje dogodne połączenia nie tylko z krajami skandynawskimi, ale praktycznie z całym światem.