Magiczny Świat Zmysłów

Czy każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka i do czego może prowadzić jego brak? Projekt „Magiczny Świat Zmysłów” realizowany przez Dagmarę i Natalię, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, skupia się na jednym z jego elementów – integracji sensorycznej dzieci.

– W ramach projektu zorganizowałyśmy serię 26 zajęć, które pozwoliły dzieciom spędzać czas twórczo, rozwijając swoją kreatywność, zmysły oraz integrację sensoryczną zgodnie z tematem naszego projektu. Odbyło się także jedno wydarzenie publiczne, gdzie mógł zjawić się każdy zainteresowany – mówią Dagmara i Natalia.

– Przygotowałyśmy specjalnie dostosowane programy, uwzględniające różne aspekty rozwoju sensorycznego, aby umożliwić dzieciom poszerzenie ich umiejętności zmysłowych, takich jak wzrok, słuch, czy dotyk, poprzez angażujące, a jednocześnie interesujące ćwiczenia, gry oraz zabawy – dodały.

Pamiątkowe zdjęcie z zajęć dla dzieci

Z tego wszechstronnego projektu skorzystało ponad 450 dzieci i ich rodzice. Zajęcia nie tylko zapewniły rozrywkę i kreatywną zabawę dla dzieci, ale także dały rodzicom możliwość zdobycia wiedzy na temat rozwijania zmysłów u swoich pociech.

Kreatywne zajęcia dały dzieciom mnostwo frajdy.
Kreatywne zajęcia dały dzieciom mnóstwo frajdy.

Cały projekt udało się zrealizować dzięki naszym sponsorom i partnerom, za co bardzo dziękujemy – powiedziały uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Osobowości prawnej do realizacji projektu udzieliło Stowarzyszenie Można Inaczej. Głównym sponsorem były Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.