Wiosenny prezent dla przedszkolaków

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 10 „Słoneczna Kraina” otrzymały 19 nowych hulajnóg, 28 rowerków oraz symboliczne znaki drogowe i sygnalizację świetlną do nauki jazdy. Sprzęt o wartości 12 000 zł udało się zakupić dzięki hojności Fundacji Pracowniczej Grupy VKR – Dovista. 21 marca został on oficjalnie przekazany przez pracowników firmy oraz Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka.

Termin spotkania nie został wybrany przypadkowo. Pierwszy dzień wiosny to idealny moment na wyruszenie na rower, czy hulajnogę. – Mieliśmy się spotkać w naszym przedszkolnym ogrodzie, gdzie mamy idealne miejsce, żeby poustawiać znaki i sygnalizację świetlną. Ścieżki są przystosowane do jazdy. Dzieci mają się gdzie uczyć. Niestety aura spłatała nam figla i musieliśmy spotkać się w sali. Nie poddaliśmy się jednak i dzieci, chociaż nie mogły wypróbować sprzętu, to pożegnały zimę symbolicznym wypuszczeniem balonów przez okno – powiedziała dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 10 „Słoneczna Kraina” Emilia Poziemska.

Przedstawiciele Fundacji Pracowniczej Grupy VKR – Dovista otrzymali od dyrektor MPP Nr 10 podziękowania.
Przedstawiciele Fundacji Pracowniczej Grupy VKR – Dovista otrzymali od dyrektor MPP Nr 10 podziękowania. 

Na uroczyste przekazanie sprzętu zaproszony został prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz przedstawiciele firmy Dovista.

Pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków ze "Słonecznej Krainy" z Prezydentem Miasta
Pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków ze „Słonecznej Krainy” z Prezydentem Miasta

– Bardzo dziękuję Fundacji Pracowniczej Grupy VKR – Dovista. Dzięki Państwa wsparciu dzieci już od najmłodszych lat mogą uczyć się zasad ruchu drogowego. Mogą to robić pod czujnym okiem nauczycielek i w bezpiecznym miejscu. Po ich minach widać, że są bardzo zadowolone i dobrze wiedzą do czego służą rowerki i hulajnogi – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Prezent idealny na wiosnę
Prezent idealny na wiosnę

Przedszkolaki wykazały się naprawdę imponującą wiedzą nie tylko dotyczącą rowerków i hulajnóg, ale także na temat ruchu drogowego w ogóle. Wzięły udział w quizie. Żadne pytanie nie stanowiło dla nich problemu. Prezydent Miasta, który wszystkiemu się przysłuchiwał stwierdził, że dzieci są w pełni gotowe, by już wkrótce wypróbować prezenty.

Fot. Małgorzata Rogala