Zaśpiewali dla czworonożnych przyjaciół

Zorganizowany 5 kwietnia przez Starogardzkie Centrum Kultury koncert pn. „Dolina Dobroci” przyczynił się do wsparcia starogardzkich bezdomnych czworonogów i zasilenia ich schroniskowej spiżarni.

Podczas wydarzenia, na specjalnych stoiskach przygotowanych przez sklep zoologiczny ZOO BAJKA, można było zakupić karmę dla czworonożnych bezdomniaków. Została ona przekazana bezpośrednio do OTOZ Animals schroniska dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim.

Na miejscu odbyła się również zbiórka pieniędzy do puszki na rzecz starogardzkiego schroniska. Za dowolną wpłatę mieszkańcy losowali nagrody z „Koła Fortuny”, jednocześnie udzielając wsparcia futrzanym przyjaciołom.

Darczyńcy podczas koncertu „Dolina Dobroci” mogli wylosować upominek

Dzięki inicjatywie zrealizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, koncert przyczynił się także do promocji i propagowania adopcji bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się nasz OTOZ.

Na miejscu panowała serdeczna atmosfera, a gwiazdami skupiającymi uwagę były wszystkie obecne na wydarzeniu pieski

– Jesteśmy małym schroniskiem, lecz z dużą ilością zwierząt – mówiła ze sceny dyrektor starogardzkiego OTOZ Animals schroniska dla bezdomnych zwierząt Aleksandra Pawlak. – Aktualnie mamy 169 psów i około 69 kotów. Zapraszam z tego miejsca wszystkich z Was, którzy jeśli nie mogą adoptować pieska, przyjdźcie wyprowadzić go na spacer, zostańcie naszymi wolontariuszami – dodała. -My tych wolontariuszy potrzebujemy zawsze i zawsze ich mamy za mało. Także serdecznie zapraszam. Bo najlepsze schronisko to puste schronisko. A psy ze schroniska, zwłaszcza tego w Starogardzie – zawsze to powtarzam – one są najmądrzejsze, najwierniejsze, najkochańsze i naprawdę warto je adoptować – przekonywała. – Pies ze schroniska nie jest inny. Ale na pewno bardziej kocha i jest wdzięczny za ofiarowany dom. Największe potrzeby schroniska to głównie karma, której zakup możemy proponować dziś Państwu na stoiku sklepu zoologicznego Zoo Bajka  i tym samym wesprzeć nasze pieski.  

Dyrektor starogardzkiego schroniska Aleksandra Pawlak zachęca ze sceny do adopcji psów i uczestnictwa w wolontariacie

Na scenie wystąpili lokalni wokaliści oraz zespoły muzyczne „Kaprys” , „Canto” , Elove oraz legendarny „City Noise” z Prezydentem Starogardu Gdańskiego Januszem Stankowiakiem na czele.

Podczas koncertu zaśpiewał Prezydent Miasta Janusz Stankowiak

Jak poinformował sklep zoologiczny Zoo Bajka podczas koncertu uzbierano 378 kg karmy firmy Josera , zaś kwota zebrana podczas akcji została w całości przeznaczona na karmę dla psów i kotów ze starogardzkiego schroniska.

Fot. Anna Więckiewicz