Sport dla wszystkich. Zagrali w ogólnopolskim turnieju

W sobotnie przedpołudnie 13 kwietnia mogliśmy zobaczyć jak dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami spełniają swoje piłkarskie marzenia. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami, który wpisał się już w kalendarz wydarzeń naszego miasta.

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest Klub Piłkarski Starogard. W turnieju gościnnie wzięły udział drużyny z Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Bojana, Czarnej Wody. Starogard reprezentowały oczywiście Kociewskie Gzuby z KP Starogard. Nasza drużyna liczy już ponad 30 zawodników.

– Jest to już nasz czwarty turniej, który z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Najmłodsi przyjeżdżają tu, aby zmierzyć się ze swoją niepełnosprawnością, jak i również innymi drużynami, a korzyści z tego ipłynące są widoczne na każdym kroku poprzez emocje i radość zawodników –  podkreśla trener Marcin Pakmur.
Na Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby spotkały się osoby wyjątkowe, zmagające się z problemami zdrowotnymi, które rozwijają swoje futbolowe pasje i spełniają marzenia. Tu nie było przegranych a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Wspólne zdjęcie drużyn uczestniczących w Turnieju oraz zaproszonych gości.

Medale i puchary wręczali między innymi Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski. Nie zabrakło też podziękowań dla przyjaciół, sponsorów i trenerów klubu. Zawodnikom i kibicom przygrywała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, a imprezę poprowadził Bartek Ignacik, dziennikarz sportowy, prowadzący, współtwórca programu „Turbokozak”. Jest on  Ambasadorem projektu PZU Futbol Plus, piłki nożnej dla zawodników z niepełnosprawnościami, który działa od 3 lat w Starogardzie Gdańskim. W turniejach uczestniczą drużyny z całej Polski, które przez cały rok regularnie trenują w swoich klubach i są zrzeszone w projekcie PZU Futbol Plus. Ideą Projeku jest to, aby we wszystkich województwach powstawało coraz więcej drużyn piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności. 
 

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wręcza medale zawodnikom drużyny Kociewskie Gzuby KP Starogard.