Kubizm w pracach studentek UTW

27 marca w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy pn. „W stronę kubizmu” studentów pracowni plastycznej, która działa przy Uniwersytetecie Trzeciego Wieku.

Pracownia plastyczna UTW działa od 18 lat i liczy obecnie 16 osób. Zajęcia prowadzi Ewa Landowska. Studenci UTW dotychczas w swoich pracach podejmowali tematy marynistyczne, pejzaże, martwą naturę i kwiaty. W tym roku zainspirowali się formami kubistycznymi na rzecz odrzucenia perspektywy i uproszczenia przekazu.
Autorkami prac były: Zofia Rudzińska, Alicja Śliwa, Jolanta Steinke, Aleksandra Fryca, Ewa Podolska, Weronika Bandura, Janina Retko, Brygida Kosiedowska, Longina Bosiadzka, Gabriela Jasnoch i Michalina Landowska.

Gratulacje i słowa uznania studentkom UTW złożyła w imieniu prezydenta miasta Renata Połomska, naczelnik Wydziału Informacji Społecznej a także Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Martyna Łangowska-Siembida.

-Jestem niezwykle dumna z naszych studentek, które tak pięknie realizują swoją pasję. Pracownia plastyczna była założona jako jedna z pierwszych na początku działalności uniwersytetu i zawsze pod opieką Ewy Landowskiej – podkreśliła dyrektor SCK Ewa Roman.
– Cieszę się, że to właśnie Starogardzkie Centrum Kultury jest tym miejscem, w którym możecie się realizować i spełniać swoje marzenia. Dziękuję i liczę na kolejne wystawy – dodała.
Wystawę w SCK będzie można oglądać cały rok. Serdecznie zapraszamy.

Od lewej: Instruktor Ewa Landowska, Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Martyna Łangowska-Siembida, naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska oraz Ewa Roman, dyrektor SCK.