Nowa siedziba starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Od niedawna koło rejonowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim ma nową siedzibę. Biuro znajduje się w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65. 18 kwietnia emerytów odwiedzili tam Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski. Przewodnicząca koła Danuta Słomińska pokazała im jak emeryci urządzili się w nowych pomieszczeniach.

Pan Prezydent i Pan Sekretarz wzięli udział w spotkaniu sprawozdawczym starogardzkiego oddziału PZERiI. Wspólnie z zebranymi członkami koła wysłuchali sprawozdania Przewodniczącej z pracy w 2023 r. oraz posłuchali jakie ma plany do końca roku 2024.

Od lewej: Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski, Przewodnicząca starogardzkiego oddziału PZERiI Danuta Słomińska, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Zebrani wspólnie rozpoczęli też przygotowania do organizacji jednej ze swoich sztandarowych imprez, czyli Spartakiady, która odbędzie się już we wrześniu.

Seniorzy wykorzystali spotkanie, by pogratulować Prezydentowi Miasta rewelacyjnego wyniku w wyborach samorządowych. – Bardzo się cieszymy, że odwiedzili nas dzisiaj Prezydent Miasta i Sekretarz Miasta. Jesteśmy też szczęśliwi, że Pan Prezydent Janusz Stankowiak nadal będzie na tym stanowisku – powiedziała przewodnicząca starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Danuta Słomińska.

Biuro starogardzkiego oddziału PZERIiI znajduje się w budynku Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65, w pokoju 5.

– W nowej siedzibie czujemy się bardzo dobrze. Nasze biuro znajdą Państwo na parterze, pod numerem 5. Korzystamy jednak także z innych pomieszczeń. Jest to bardzo wygodne. Na przykład nawet dzisiaj udało nam się zorganizować w sali konferencyjnej spotkanie, w którym uczestniczyła naprawdę spora ilość osób – podkreśliła Danuta Słomińska.

Fot. Małgorzata Rogala