Już po raz IX odkryją Johanna Sebastiana Bacha. Wsparliśmy konkurs pianistyczny

W kwocie 1500 zł prezydent miasta dofinansował organizację IX już konkursu pianistycznego pod nazwą „Johann Sebastian Bach na nowo odkryty”.

Dorota Jabłońska-Mazurek, jest pomysłodawczynią konkursu oraz założycielką Stowarzyszenia Artystycznego Pro, które działa w naszym mieście od 2006 roku. Organizatorem wydarzenia jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim.
Program Konkursu obejmuje wykonanie z pamięci utworu Johanna Sebastiana Bacha oraz utworu kompozytora polskiego. Skierowany jest on do uczniów szkół muzycznych I stopnia. W skład konkursowego jury będą wchodzić profesorowie z Akademii Muzycznych w Polsce. Dla uczestników organizatorzy przewidują nagrody. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W minionej edycji w konkursie wzięło udział 34 uczestników z 12 szkół. Konkurs dostępny będzie on-line w każdej placówce kulturalnej i szkole muzycznej w Polsce.
Nagrania uczestników zostaną udostępniane stronie internetowej starogardzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej: https://www.gov.pl/web/psmstarogardgdanski

Prezydent miasta Janusz Stankowiak i Dorota Jabłońska-Mazurek, prezes Stowarzyszenia Artystycznego „Pro…”.