Wsparliśmy VI bieg „BiegamBoLubię Lasy”

Wychodząc naprzeciw dużej i wciąż rosnącej popularności biegania Klub Lekkoatletyczny Filippides już po raz szósty zorganizuje na terenach leśnych sportową imprezę skierowaną do całych rodzin.

17 kwietnia Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał z prezes Lucyną Petką oraz ze skarbnikiem Barbarą Bielińską ze Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides umowę na dofinansowanie zawodów w kwocie 2 500 zł.

Podpisanie umowy na dofinansowanie VI edycji sportowego wydarzenia pn. „BiegamBoLubię Lasy”
Podpisanie umowy na dofinansowanie VI edycji sportowego wydarzenia pn. „BiegamBoLubię Lasy”, fot. Małgorzata Rogala

„BiegamBoLubię Lasy” to zawody lekkoatletyczne realizowane na leśnych ścieżkach na dystansie 5 km dla młodzieży i dorosłych, w różnych kategoriach wiekowych. W ramach imprezy towarzyszącej swoich sił w bieganiu na dystansach 300, 600 i 1 200 metrów mogą spróbować również dzieci. Na 600 metrów przewidziany jest bieg dla osób z niepełnosprawnościami.

Inicjatorem leśnych biegów jest fundacja Wychowanie przez Sport z Warszawy. Jak zapewniają organizatorzy, to dla dzieci, młodzieży i dorosłych alternatywa dla czasu spędzanego przed komputerem oraz sposób na realizację zdrowego stylu życia i nawiązywania nowych przyjaźni. Zawody mają mieć charakter zabawy ale i współzawodnictwa.