Cor Cordium z miejskim wsparciem

Kociewski Parafialny Klub Sportowy Cor Cordium otrzymał od Miasta dofinansowanie w kwocie 4800 zł na realizację projektu pn. „Żyj zdrowo na sportowo”. Dedykowany jest on dzieciom i młodzieży z naszego miasta.

W ramach klubu prowadzone są zajęcia sportowo-rekreacyjne z zakresu: piłki nożnej, piłki siatkowej, badmintona, koszykówki, szachów, tenisa stołowego, tenisa ziemnego, kolarstwa i nordic walking. Organizowane są również imprezy i zawody sportowe. Głównym celem zadania jest promowanie zdrowego stylu życia, poprawa sprawności fizycznej oraz zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży mało aktywnej, otyłej, często też ubogiej, zagrożonej wykluczeniem społecznym. Jak zapewniają pomysłodawcy projektu, nie boją się oni pracy z tzw. „trudną młodzieżą” a ich rezultaty edukacyjne, wychowawcze i sportowe pozytywnie wpływają na późniejszą działalność podopiecznych w lokalnym społeczeństwie.
3 kwietnia Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał umowę na dofinansowanie działań z Markiem Mospinkiem z Kociewskiego Parafialnego Klubu Sportowego Cor Cordium.

Zdjęcie frontowe: Kociewski Parafialny Klub Sportowy Cor Cordium.