Po raz kolejny kręcimy dla Starogardu

Już w czerwcu Starogard Gdański po raz piąty powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny ruszył oficjalny trening, który zakończy się 21 maja. Dołącz do zabawy i kręć kilometry dla miasta!

Przystąpić do akcji i włączyć się w walkę o puchar dla Starogardu mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i wybrać dyscyplinę – jazda na rowerze lub kolarstwo. Pamiętajmy aby przystąpić do rywalizacji „Trening RSP dla miast” i z listy wybrać STAROGARD GDAŃSKI. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i zbierajmy kilometry. Użytkownicy urządzeń Garmin, wystarczy że skonfigurują swoje urządzenia z aplikacją a kilometry będą już naliczać się automatycznie, bez konieczności włączania aplikacji przed każdą rowerową wycieczką.
Główna rywalizacja tradycyjnie rozpocznie się w czerwcu i trwać będzie cały miesiąc. Trzy najlepsze rowerzystki i trzech najlepszych rowerzystów, którzy przejadą najwięcej kilometrów dla Starogardu zdobędą nagrody.

Stwórz swoją grupę w aplikacji

Zbierać kilometry dla Starogardu można również w grupach, które możemy tworzyć na potrzeby uczestników. Wystarczy wysłać jej nazwę na adres wis@um.starogard.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia utworzymy ją w aplikacji Aktywne Miasta.
Zachęcamy również do dołączenia na FB grupę Starogard Gdański – Rowerowa Stolica Polski, gdzie na bieżąco publikujemy pucharowe informacje i śledzimy wasze rowerowe zmagania.
W ubiegłorocznym Pucharze Rowerowej Stolicy Polski 124 000 kilometrów przejechanych na konto Starogardu pomogło nam zająć 12 miejsce na 62 miasta biorące udział w zabawie.