Strażnicy opowiedzieli o swojej pracy

Starogardzcy strażnicy miejscy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. 23 kwietnia mieli okazje spotkać się z młodzieżą, a dwa dni później odwiedzili młodszych mieszkańców naszego miasta, przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

25 kwietnia strażnicy miejscy gościli w Przedszkolu Aniołek gdzie, wyjaśnili przedszkolakom jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. Próbowali wzbudzić w dzieciach czujność w kontaktach z osobami obcymi. Opowiedzieli o roli odblasków i ważnych numerach alarmowych. Jak się okazało, dzieci wykazały się sporą wiedzą a znajomość obowiązujących zasad bezpieczeństwa wcale nie była im obca. 

Natomiast dwa dni wcześniej na dniach otwartych w Liceum Mundurowym Feniks przy ul. Kościuszki, wraz z innymi służbami mundurowymi podzielili się swoimi doświadczeniami z młodzieżą  kształcącą się w placówce. O wspólnym bezpieczeństwie rozmawiano z policjantami, służbą więzienną, strażnikami Morskiego Oddziału Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza w Gdańsku i żołnierzami Wojskowej Obrony Terytorialnej.

Fot: Straż Miejska