Weekend w Starogardzie. Co, gdzie, kiedy….

Coraz mocniej czuć wiosnę. Coraz lżej się ubieramy, zamieniając ciepłe szale, czapki i rękawiczki na apaszki i kapelusze. Coraz chętniej wychodzimy z domu, nie tylko pospacerować, ale również aby odwiedzić miejsca, w których zawsze dzieje się coś ciekawego. Właśnie tak zapowiada się nadchodzący weekend w Starogardzie Gdańskim.

W czwartek 9 marca przychodząc do Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można pożytecznie spędzić wieczór. O godzinie 17.00 adwokat i mediator podzielą się swoją wiedzą na temat „Kiedy rozwód staje się koniecznością”. Każdy zainteresowany podczas spotkania dowie się:
> jak przebiega postępowanie rozwodowe,
> czym się różni rozwód z orzekaniem o winie i bez orzekania o winie,
> kiedy separacja stanowi alternatywę dla rozwodu i jakie niesie za sobą skutki,
> jak chronić prawa dziecka i rodzica w trakcie rozwodu (alimenty, władza rodzicielska, ustalenie miejsca pobytu i kontaktów z dziećmi),
> kiedy rozwiedzionemu małżonkowi przysługują alimenty,
> jak bezkonfliktowo podzielić majątek.

Wstęp wolny.

W piątek 10 marca Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Reymonta zaprasza na pofestiwalowy przegląd 14. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Będzie można za darmo obejrzeć filmy nagrodzone na zeszłorocznej edycji tego festiwalu. Początek godz. 18.00.

Tego samego dnia na godzinę 19.00 do Restauracji Bakara przy ul. Lubichowskiej zaprasza podróżnik Szymon Kuczyński, który na malutkim, mazurskim jachcie bez silnika samotnie opłynął cały świat dookoła. Opowie o swoich przeżyciach, doświadczeniach i przygodach, które się wydarzyły podczas 16 miesięcy podróży, kiedy 6,5 metrowy „Atlantic Puffin” był jego pływającym domem. Podzieli się też obrazami z Wysp Kanaryjskich, z których wypłynął w listopadzie 2014 i trasy, którą żeglował przez Atlantyk, Ocean Spokojny, Cieśninę Torresa i Pacyfik. Odwiedził Panamę, Markizy, Australię i Wyspę Bożego Narodzenia. 4 marca 2016 zamknął okołoziemską pętlę wpływając do portu w Las Palmas skąd wyruszył 1,5 roku wcześniej. Być może po tym spotkaniu niejeden zatęskni za przygodą i połknie bakcyla żeglarstwa …..

W sobotę11 marca będzie można poczuć sportowe emocje podczas VII Memoriału Zbigniewa Rompy. Zawody rozpoczną się o godz. 14.00 w Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego. Idealny sposób na spędzenie wolnego czasu szczególnie dla wszystkich miłośników boksu.. Wstęp jest wolny.

Natomiast miłośników gier zespołowych zapraszamy na Amatorski Turnieju Piłki Ręcznej, który odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby. Turniej potrwa cały dzień. Rozpocznie się o godz. 9.00 a nagrody zostaną wręczone tuż przed 17.00.

Z kolei wieczorem o godz. 19.00 na swój koncert zaprasza zespół CANTO. Tym razem muzycy zagrają w Restauracji CENTRUM w SCK. To idealne miejsce, przepełnione atmosferą sprzyjającą ich klimatycznym kawałkom. Zagrają mieszankę gatunkową począwszy od bossa novy przez jazz, swing i poezję śpiewaną. Usłyszymy szlagiery: Franka Sinatry, Toma Jonesa, The Fugees, Anny Marii Jopek czy Maryli Rodowicz. Zresztą tej grupy nie trzeba rekomendować, bo każdy, kto ich raz gdzieś posłuchał wie, że spotkanie z CANTO to gwarancja udanego wieczoru. Wstęp: 12 zł