English is fun! Nauka angielskiego w praktyce

Ponad 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych skorzystało z wakacyjnego programu edukacyjnego „Widzę, doświadczam, rozumiem”, który współfinansuje Unia Europejska. Przez dwa tygodnie od 3 do 14 lipca integrowali się, bawili i uczyli nowych angielskich słówek i wyrażeń na warsztatach w Starogardzie Gdańskim.

Podczas zajęć uczniowie z klas IV – VI mieli okazję zintegrować się ze sobą, powtórzyć podstawowe wiadomości z języka angielskiego oraz nauczyć się nowego słownictwa i wyrażeń. Każdego dnia uczniowie poznawali zwyczaje kulturowe krajów anglojęzycznych oraz uczyli się angielskich piosenek w różnych stylach muzycznych. Dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych powiązanych z nauką języka angielskiego. Wybrały się też na wycieczkę po mieście w celu utrwalenia poznanego słownictwa: nazw sklepów i obiektów handlowych. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, rozwiązywali karty pracy, quizy i rebusy oraz grali w wiele gier edukacyjnych, m.in. Memo, Taboo, Familiada czy Państwa – miasta.

Uczniowie grupy gimnazjalnej ćwiczyli umiejętności niezbędne w codziennym życiu: mówienie, słuchanie, czytanie, podawanie informacji i zadawanie pytań. Podczas zajęć słuchali angielskich piosenek i brali udział w konkursach. Ważnym elementem warsztatów była praktyka. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy wykonywali specjalne zadania w mieście jak zakupy czy pytanie przechodniów o drogę. Angielskiego uczyli się również poprzez gry on-line i filmy o tematyce kulturowej.

Warsztaty odbyły się w ramach Wakacyjnego Programu Edukacyjnego „Widzę, doświadczam i rozumiem”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Głównym celem inicjatywy jest rozwój m.in. innowacyjnych metod nauczania oraz kreatywności i pracy zespołowej dzieci i młodzieży. Warsztaty, które odbyły się w dniach 3-14 lipca w Starogardzie Gdańskim służyły przede wszystkim zdobyciu umiejętności potrzebnych w życiu poprzez ich doświadczenie w praktyce. Więcej informacji na temat programu tutaj http://starogard.pl/21477-21477/

Zajęcia upłynęły w pozytywnej i radosnej atmosferze. Dzieci nawiązały wiele przyjaźni i doświadczyły nauki języka obcego poprzez zabawę. W końcu English is fun!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl