Zielony Starogard 2023. Poznaliśmy zwycięzców

W sobotę 19 sierpnia swoje święto obchodzili działkowcy z ROD „Neptun”. Okazją do spotkania było 60-lecie istnienia ogrodu oraz obchodzony już niedługo, bo 27 sierpnia Dzień Działkowca. Poznaliśmy też laureatów konkursu „Zielony Starogard 2023”.

Było radośnie i rodzinnie, dla najmłodszych przygotowano animacje oraz konkursy z nagrodami. Wręczono nagrody, wyróżnienia i medale dla zasłużonych działkowców. Na pamiątkę jubileuszu zasadzono również topolę.
Wspólnie z pasjonatami zieleni świętował zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki, który otrzymał z rąk prezesa ROD w Starogardzie Gdańskim Bogdana Grzeli medal za zasługi dla starogardzkich ogrodów. Na uroczystości obecny był również kierownik działu organizacyjno-prawnego okręgu pomorskiego PZD Andrzej Mania.

Od lewej: zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki oraz kierownik działu organizacyjno-prawnego okręgu pomorskiego PZD Andrzej Mania.

Zielony Starogard 2023 rozstrzygnięty

Poznaliśmy też laureatów konkursu „Zielony Starogard 2023”, którego organizatorem jak co roku był prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Starogardzie Gdańskim.

Do konkursu wpłynęło 21 zgłoszenia i to na ich podstawie komisja konkursowa, przeprowadziła wizytację zgłoszonych do konkursu balkonów, tarasów i ogrodów. W kategorii najpiękniejsza działka ROD nagrody zdobyli, miejsce pierwsze Krzysztof Podolski i Mieczysław Skonieczny, drugie zajęła Dorota Mosińska a trzecie Mieczysław Kaczmarek.
W kategorii najpiękniejszy przydomowy ogród zwyciężyły Ewa Sulewska i Grażyna Freitag.
Nagrodę za najpiękniejszy balkon otrzymał Andrzej Romanowski. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

 
Do udziału w konkursie pn. „Zielony Starogard” mogli zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Gminy Miejskiej Starogard Gdański, którzy chcieli pokazać swoje zielone przestrzenie. Zgłoszenia przyjmowane były do 30 czerwca.