Wsparcie z miasta otrzymały inicjatywy mieszkańców

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wsparł kolejne pomysły mieszkańców i 7 maja podpisał stosowne umowy z pomysłodawcami projektów.

1000 zł dofinansowania otrzymał projekt „Dzieje się na Kociewiu” zakładający stworzenie i aktualizację bazy wydarzeń i imprez odbywających się nie tylko w naszym mieście. Wszystko za sprawą turystycznego portalu kociewie24.eu, który promuje turystycznie nasz region. Odbiorcami są mieszkańcy miasta oraz turyści odwiedzający nasze okolice.

Kwotą 2000 zł Prezydent Miasta wsparł pomysł mieszkańców osiedla Przylesie, którzy zorganizują spotkanie integracyjne dla swoich mieszkańców. Jak zapewniają pomysłodawcy, ich celem jest stworzyć silna sąsiedzką grupę, która będzie wzajemnie się wspierać i podejmować w przyszłości wspólne inicjatywy.

Jedną z pomysłodawczyń projektu jest Małgorzata Bruchmann.

18 maja w Parku Nowe Oblicze odbędzie się Rodzinny Piknik Charytatywny – Śpiewajmy dla Laury. Celem jest pomoc dla 3,5 letniej dziewczynki u której zdiagnozowano białaczkę. Na piknikowej scenie zaprezentują się dzieci ze starogardzkich przedszkoli a ponadto w sobotnie popołudnie będą mogły miło spędzić czas całe rodziny. Na uczestników będą czekać zabawy, konkursy, licytacje a także wyjątkowi goście. Na pomoc w organizacji pikniku miasto przekazało kwotę 1500 złotych. Zapraszamy w imieniu organizatorów do wspólnej zabawy i kwestowania na rzecz leczenia małej Laury.

Umowę podpisała Ewa Grenda.