Wesoło i bezpiecznie. Dzień Dziecka z Policją i Strażą pełen atrakcji

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca starogardzkie służby mundurowe zorganizowały festyn pn. Policjanci i Strażacy Dzieciom.

Impreza przeznaczona dla całych rodzin odbyła się 4 czerwca 2023 r.  na placu przy ul. Zblewskiej (przy osiedlu Piastów). Przygotował i zorganizował ją Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim.

Na miejscu nie zabrakło licznych atrakcji i niespodzianek. Dzieci mogły porozmawiać z funkcjonariuszami o szczegółach ich codziennej służby, obejrzeć tresury psów służbowych sprzęt policyjny oraz zasiąść za kierownicą wozów policyjnych i strażackich.

Dzieci podczas festynu mogły zasiąść w wozach policyjnych oraz strażackich. Motocykl policyjny robił także ogromne wrażenie na najmłodszych.

Miłośnicy kredek, kolorów i rysunku mogli wykazać się swoimi manualnymi umiejętnościami w konkursie plastycznym, a wszystko to pod okiem starogardzkiego artysty Józefa Olszynki oraz nauczycielki PSP nr 4 Pani Krystyny Kolasińskiej.

Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem.

W ramach profilaktyki dla dorosłych każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, mógł zobaczyć, w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki. Był także gry, zabawy, dmuchańce, konkursy, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczy i występy na scenie oraz smakołyki. 

Dzięki alkogoglom można było przekonać się jak bardzo alkohol i narkotyki zaburzają percepcję i postrzeganie rzeczywistości.

Muzycznie atmosferę festynu wzbogaciły występy młodych i utalentowanych starogardzkich artystów.
Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego.

Fot. Anna Więckiewicz