Odebrały klucze do nowych mieszkań

Prezydent Miasta przekazał kolejnym rodzinom klucze do świeżo wyremontowanych mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Starogardzie Gdańskim. Lokale wykończone są „pod klucz”. Nowi lokatorzy nie kryli radości. Nad przemianą pustostanów w mieszkania czuwało Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Inwestycję dofinansował Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat.

W środę 19 czerwca br. trzy kolejne rodziny odebrały klucze do swoich nowych mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej. Klucze przekazał im prezydent miasta Janusz Stankowiak w obecności wiceprezydenta Tadeusza Błędzkiego, prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego Tomasza Czerwińskiego, kierownika inwestycyjnego TBS Jarosława Kowalczyka oraz kierownik Referatu Lokalowego Urzędu Miasta Emilii Neumann.

Nowi lokatorzy nie kryli radości. Pojawiły się nawet łzy wzruszenia, kiedy po raz pierwszy weszli do swoich nowych mieszkań. Na ten przydział czekali kilka lat.

— Mieszkania otrzymały rodziny, które figurowały na miejskiej liście wnioskodawców starających się o przydział mieszkania komunalnego. Nowe lokatorki czekały na ten przydział pięć, sześć lat— powiedziała Kierownik Referatu Lokalowego Emilia Neumann.

Mieszkania wyremontowane „pod klucz”

Dzięki pozyskanym przez Miasto funduszom z Banku Gospodarstwa Krajowego TBS mógł zlecić remont pustostanów w budynku przy ul. Grunwaldzkiej. W ten sposób powstały trzy mieszkania: czteropokojowe, dwupokojowe i kawalerka. Mają nowe okna, drzwi, panele podłogowe, kafelki w kuchni i łazience, sanitariaty oraz zlewozmywak i kuchenkę. W pomieszczeniach wymieniona została instalacja elektryczna, wodnokanalizacyjna, a także źródło ciepła z centralnym ogrzewaniem.

Nowi lokaltorzy mieszkań w Starogardzie Gdańskim, wyremontowanych z pustostanów

Prezydent życzył nowym lokatorkom szczęśliwego zamieszkania.

— Ten rok obfituje w takie radosne wydarzenia. Jesteśmy równie szczęśliwi co Wy, szczególnie że udało się nam pozyskać dodatkowe środki na realizację planów związanych z budową i remontem mieszkań. Niedawno oddaliśmy do użytku dom wielorodzinny, w którym nowe życie rozpoczęło 16 rodzin. Dziś kolej na Państwa. Niech Wam się dobrze mieszka — powiedział prezydent miasta.

Nowi lokatorzy ze wzruszeniem przekręcili klucze w zamkach drzwi do swoich nowych miejsc zamieszkania. Z łezką w oku podziękowali Prezydentowi oraz realizatorom inwestycji zapraszając ich do środka.

— W imieniu lokatorów, którzy odebrali dzisiaj klucze, serdecznie dziękuję za ten przydział. Dla nas rozpoczyna się nowe życie. Widzimy i doceniamy to, jak zmienia się Starogard i jesteśmy dumne, że mieszkamy w Starogardzie – powiedział pani Ewa.

Remont pustostanów dofinasowany został w 85 proc. dofinasowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat.

fot. Magdalena Dalecka