Srebrne i brązowe medale starogardzkich akrobatów

Trenujący akrobatykę sportową zawodnicy UKS „Kociewie” Starogard Gdański na koncie mają wiele sukcesów. Ostatnio osiągnęli kolejne. 25 czerwca wraz z trenerką Agnieszką Szwedą-Princ oraz w towarzystwie swoich mam opowiedzieli o nich Prezydentowi Miasta Januszowi Stankowiakowi.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Mikołowie Marta Jaworska i Paweł Kraiński zajęli II miejsce w dwójkach mieszanych w kat. 11-16. Agata Jaworska i Antoni Gryniuk II miejsce w dwójkach mieszanych w klasie II. Kamila Czaplewska, Dominika Fojut i Zuzanna Kotlewska III miejsce w trójkach kobiet w kat. 11-16.

Podczas Burgas International Acro Cup Agata Jaworska i Antoni Gryniuk zajęli w finale II miejsce w dwójkach mieszanych. Kamila Czaplewska, Dominika Fojut i Zuzanna Kotlewska III miejsce w finale w trójkach kobiet w kat. 11-16 oraz II miejsce za układ dynamiczny.

Uczniowski Klub Sportowy "KOCIEWIE"
Uczniowski Klub Sportowy „Kociewie”, fot. archiwum klubu

– Jak nie powiedzieć: „Tu rodzą się gwiazdy”. Jesteście jeszcze bardzo młodzi, a na koncie macie już niesamowite sukcesy. Bardzo serdecznie Wam gratuluję. Starogard Gdański jest z Was dumny. Trenujecie piękną, ale bardzo wymagającą i niebezpieczną dyscyplinę. Podziwiam Was, Waszych rodziców oraz trenerów przede wszystkim za determinację i konsekwencję. Życzę Wam kolejnych osiągnięć. Jestem przekonany, że już niedługo zobaczymy się ponownie – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Pamiątkowe zdjęcie z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem.
Pamiątkowe zdjęcie z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem.

– Na razie przed nami miesięczny wypoczynek. Potem wracamy do treningów. Już od września mamy kolejne ambitne plany. Nie chcę zbyt dużo zdradzać, ale mamy cele, do osiągnięcia których sukcesywnie będziemy dążyć – powiedziała trenerka i wiceprezes UKS „Kociewie” Agnieszka Szweda-Princ.

Fot. Małgorzata Rogala