Miejskie zakończenie roku szkolnego

Po 41 latach pracy zawodowej, 37 latach pracy na stanowisku dyrektora i 31 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 na zasłużoną emeryturę odchodzi Alicja Prokopów. Podczas zorganizowanego 13 czerwca w Urzędzie Miasta Starogard Gdański miejskiego zakończenia roku szkolnego za wszystkie lata pracy i zaangażowania podziękowali jej m.in. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski oraz Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Sławomir Ruśniak. Za owocną współpracę dziękowali jej dyrektorzy pozostałych przedszkoli i szkól. W wyniku konkursu nowym dyrektorem MPP 4 została Magdalena Mandziara.

– Stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 Pani Alicja Prokopów objęła dokładnie 1 marca 1993 r. Piastowała je przez 31 lat. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Jednak ten czas świadczy o tym, że akurat przez te lata nikt nie mógł zastąpić Pani Alicji. Dziękuję za poświęcenie oraz rewelacyjną i sprawną współpracę. Życzę Pani spokojnej, ale wypełnionej atrakcjami emerytury. Oby znalazła Pani czas na wszystko, bo podobno na emeryturze jest go bardzo mało. Wszystkiego dobrego – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi oraz jego współpracownikom. Praca z Państwem była prawdziwą przyjemnością. Zawsze mogłam liczyć na zrozumienie i wsparcie. Dziękuję Koleżankom i Kolegom Dyrektorom. Spotykajcie się i działajcie razem. To naprawdę pomaga. Myślę, że nie zajmowałabym stanowiska dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 przez tyle lat, gdyby nie wspaniały zespół, który miałam szczęście się otaczać. Wiem, że zostawiam przedszkole w dobrych rękach. Jestem przekonana, że utrzyma swój wysoki poziom – mówiła Alicja Prokopów.

Alicja Prokopów
Alicja Prokopów

Swoje zdobyte w wyniku konkursu powołania na stanowisko dyrektora odebrali również: Zofia Czerwińska (dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 8), Monika Sengerska (dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi) oraz Robert Jurek (dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3).

Alicję Prokopów na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 zastąpi Magdalena Mandziara
Alicję Prokopów na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 zastąpi Magdalena Mandziara

Dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych odebrali vouchery na kwotę 5 000 zł każdy na zakup nagród związanych z zakończeniem realizacji programu profilaktycznego w szkołach i przedszkolach w mijającym roku szkolnym.

Fot. Małgorzata Rogala