Wakacji nastał czas

Prawie 4 tys. uczniów szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim 21 czerwca 2024 roku usłyszało ostatni dzwonek przed wakacjami. W sześciu szkołach dzieci odebrały świadectwa i nagrody za wzorową naukę i szczególne osiągnięcia. Ich letni wypoczynek potrwa aż 72 dni. Do szkoły wrócą 2 września.

Ostatnie spotkanie uczniów w szkołach przed wakacjami rozpoczął uroczysty apel. Ze szkołą podstawową na 72 dni pożegnało się w sumie 3997 dzieci. 288 absolwentów klas ósmych od września rozpocznie naukę w szkołach średnich.

Pożegnanie roku szkolnego to okazja do podziękowań i wyróżnień. Nagrody i dyplomy otrzymali  uczniowie wyróżniający się w nauce  oraz mistrzowie za sukcesy w konkursach naukowych, plastycznych, tanecznych i zawodach sportowych.

Udanych i bezpiecznych wakacji uczniom, nauczycielom, obsłudze administracyjnej i rodzicom życzyli prezydenci miasta Janusz Stankowiak, Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki. Na uroczystych apelach obecni byli też radni Rady Miasta Marek Jankowski i Sławomir Ruśniak. 

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak na zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstwowej Nr 6

– Na ten ostatni dzwonek czekają wszyscy, nie tylko uczniowie, ale ich rodzice, nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły  – powiedział prezydent. – Pamiętam, jak sam kiedy byłem mały, z utęsknieniem czekałem na upragnione wakacje. Z pewnością to był rok ciężkiej wymagającej pracy, dlatego teraz należy się wam odpoczynek. Bardzo dziękuję dyrekcji szkoły, całemu gronu pedagogicznemu, obsłudze szkoły jak i rodzicom za ten wspólny trud w wychowaniu i nauczaniu. Wiem, że z jakim zaangażowaniem dbacie, by nasze pociechy mogły wzrastać w spokoju i wszechstronnie się rozwijać. Odpoczywajcie, relaksujcie się.  Pamiętajcie tylko o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w lesie. Słuchajcie swoich rodziców, opiekunów, by szczęśliwie wrócić do szkoły 2 września – spuentował Janusz Stankowiak.

Podziękowania i nagrody otrzymali również uczniowie, którzy aktywnie udzielali się w samorządzie szkolnym i dumnie pełnili obowiązki pocztu sztandarowego.

Fot. Magdalena Dalecka/Małgorzata Rogala/Grzegorz Szynkowski