Zabawę i odpoczynek łączą ze zdobywaniem nowych umiejętności. Skrzynia 2024

W poniedziałek 1 lipca włodarze miasta i gminy Starogard Gdański odwiedzili, organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną, obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Skrzyni. Uczestniczy w nim ponad 200 dzieci i młodzieży z całego powiatu starogardzkiego. Miasto od lat wpiera ich wypoczynek. W podarunku goście przywieźli im owoce i słodycze.

Ochotnicza Straż Pożarna ze Starogardu Gdańskiego od 25 lat organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z młodzieżowych drużyn pożarniczych. W tym roku w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Skrzyni nad jeziorem Słone swoje umiejętności i wiedzę na temat pożarnictwa doskonaliło ponad 200 dzieci i młodzieży z całego powiatu. Zabawę połączyli z nauką.

Stacjonujących w środku lasu uczestników obozu, 1 lipca br. odwiedzili Prezydent Miasta Janusz Stankowiak ze swoimi zastępcami Maciejem Kalinowskim i Tadeuszem Błędzkim oraz wójt Gminy Starogard Gdański Artur Osnowski. Młodzi ochotnicy Straży Pożarnej przywitali ich z uśmiechami na twarzy, gromkim okrzykiem „czołem”, podczas krótkiego apelu, zwołanego na tę okoliczność przez komendanta OSP Łukasza Zblewskiego.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak gościnnie na obozie szkoleniowo-wypoczynkowym młodzieżowych drużyn pożarniczych

– Patrzę na wasze uśmiechnięte twarze i czuję, że jest wam tu bardzo dobrze. Cieszę, że miasto i gmina Starogard mogły się dołożyć do tego, abyście mogli tu spędzić część swoich wakacji. Życzymy Wam udanego wypoczynku, dobrej zabawy i oczywiście zdobywania nowych umiejętności. Mam nadzieję, że to będzie dla was owocny czas i wrócicie do domów bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie – powiedział Janusz Stankowiak.

Zdobywają nowe umiejętności, ucząc się zasad ochrony przeciwpożarowej

W obozie uczestniczą dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Przez trwający dwanaście dni turnus mają okazję poznać zasady ochrony przeciwpożarowej i nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczestniczą m.in. w zajęciach z ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego, medycznego, chemicznego i gaśniczego. Uczą się budowania linii gaśniczej na czas, technik gaszenia pożaru i pracy w zadymieniu.

Obóz szkoleniowo – wypoczynkowy młodzieżowych drużyn pożarniczych w Skrzyni 2024

Pobyt na obozie w Skrzyni to nie tylko czas nauki i zdobywania nowych umiejętności. To również czas wspólnej zabawy i zawierania nowych przyjaźni. Do dyspozycji obozowiczów jest kąpielisko i kajaki. Opiekunowie organizują im wieczory filmowe, gry w kalambury, karaoke czy zajęcia plastyczne. Zdarzają się też nocne marsze. Zajęcia organizowane są w blokach dziennych w godzinach 9-17 i wieczorem.

Obóz zakończy spartakiada sportowo-pożarnicza. Obozowicze sprawdzają się w dwudziestu konkurencjach. Projekt dofinansowany został ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz Gminy Starogard Gdański.

fot. Magdalena Dalecka