Oni będą działać lokalnie. Dofinansowania przyznane


Lokalna Grupa Działania „Chata Kociewia” organizuje konkurs „Działaj Lokalnie” skierowany do lokalnych animatorów, którzy dzięki temu mogą zrealizować swoje pomysły. Łączna pula środków przeznaczonych na dotacje w ramach programu to 78.000,00 zł. Prezydent Miasta dofinansował tegoroczny program kwotą 10.000,00 zł, która przekazana została w formie dotacji organizacjom pozarządowym z Miasta.

W społecznym Centrum Wsparcia Rodziny dofinansowania dla inicjatorów zwycięskich projektów wręczyli 8 lipca Dyrektor Biura LGD Ewa Czeplina oraz wiceprezydent Tadeusz Błędzki. Wśród nich znalazły się między innymi warsztaty wspinaczkowe realizowane przez Stowarzyszenie Rekord, projekt stowarzyszenia Start-On „Z nami dowiesz się więcej” oraz „Młodzieżowa Szkoła Rozwoju wARTo”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Pozytywni.

 Wiceprezydent Tadeusz Błędzki oraz Dyrektor Biura LGD Ewa Czeplina.

Warto dodać, że w ramach konkursu finansowane są działania trwające minimum 3 miesiące. Po podpisaniu umów realizatorzy otrzymują wsparcie w formie szkolenia z realizacji projektów, oraz szkolenie z obsługi social mediów a w trakcie realizacji projektów wsparcie merytoryczne animatorów.
Wydarzeniem podsumowującym wszystkie realizowane w ramach Programu działania będzie spotkanie sieciujące, które odbędzie się w grudniu. Organizacje podsumują na nim zrealizowane projekty i wymienią się doświadczeniami.
LGD „Chata Kociewia” jest Ośrodkiem „Działaj Lokalnie” od 2008 roku. Co roku dofinansowuje około 12 -18 inicjatyw z obszaru działania LGD. Od roku 2021 do programu mogą również aplikować organizacje z miasta Starogard Gdański. W tym roku po raz czwarty w ramach Programu realizowana będzie we współpracy z ZF Polpharma S.A., ścieżka tematyczną „Dbam o środowisko z Polpharmą”.

Szczegółowy podział dofinansowanych projektów:: Lista dofinansowanych projektów w ramach Działaj Lokalnie 2024