Bezpieczeństwo podczas wakacji

Jak co roku starogardzka Straż Miejska prowadzi latem akcję informacyjną „Bezpieczne wakacje”. Strażnicy odwiedzili dzieci podczas półkolonii zorganizowanych dla mieszkańców przez Starogardzkie Centrum Kultury.

Wakacje to czas wypoczynku i zabawy, jednak ten okres niesie ze sobą również zwiększone zagrożenia. Dlatego „Straż Miejska” jak co roku organizuje akcję informacyjną pod nazwą „Bezpieczne wakacje”, aby zwiększyć świadomość na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Z najmłodszymi mieszkańcami miasta rozmawiali Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas, Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej st. insp. Leszek Żołądowski, strażnik miejski Daniel Doering oraz aplikant Mariusz Burczyk.
Poruszono temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów nad wodę i w góry, rozmawiano o ważnych numerach alarmowych oraz o tym, prawidłowym poruszaniu się na na e-hulajnogach.
– Celem akcji jest wyposażenie dzieci i młodzieży w wiedzę, która pozwoli im cieszyć się beztroskim ale i bezpiecznym wypoczynkiem. Liczymy na to, że dzięki takimi wspólnymi siłami uda nam się zadbać o to, aby tegoroczne wakacje upłynęły pod znakiem bezpieczeństwa i odpowiedzialności – podkreśliła Krystyna Kwidzińska-Kulas zastępca komendanta.