Ulica Lubichowska już przejezdna

Zakończył się ostatni etap przebudowy ulicy Lubichowskiej w Starogardzie Gdańskim. Inwestycja była prowadzona w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury drogowej powiatu starogardzkiego”, współfinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Droga ta została prawie w całości przebudowana. Odcinek od ronda Łupaszki do skrzyżowania z al. Niepodległości w Starogardzie Gdańskim był ostatnim etapem przebudowy. Remont ulicy wykonało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.
Prace obejmowały między innymi budowę jezdni, zatok autobusowych i postojowych, ciągu pieszo-rowerowego, budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci elektroenergetycznej, gazowej oraz teletechnicznej. Wszystkie przyłącza do budynków zostały wyremontowane z urządzeń napowietrznych na podziemne. W ramach inwestycji wykonano także oświetlenie oraz oznakowanie pionowe i poziome drogi a projektanci zadbali o nasadzenia wzdłuż jezdni.
W uroczystym otwarciu ulicy uczestniczyli między innymi Poseł na Sejm RP Patryk Gabriel, Starosta Powiatu Starogardzkiego Wioleta Strzemkowska-Konkolewska oraz Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

 

Przypominamy, że od wtorku 9 lipca przywrócony został przejazd ulicą Lubichowską. Linia nr 12 wróciła do podstawowego układu komunikacyjnego z przejazdem ulicą Lubichowską, a likwidacji uległy przystanki dla linii nr 12 na trasie objazdu tj. Al. Jana Pawła II przy Starogardzkim Centrum Kultury, ul. Kopernika i ul. Reymonta.

Fot: Ewa Macholla-Jacewicz