XIV Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach oraz koncert Maryli Rodowicz

XIV Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach odbędzie się w dniach 19-20 lipca 2024 roku w Stadzie Ogierów w Starogardzie Gdańskim. Impreza jest corocznym świętem kolekcjonerów, miłośników, posiadaczy zabytkowej motoryzacji.

Zlot organizowany jest w czasie wakacji, więc jest jedną z atrakcji kulturalnych dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego i turystów przebywających w tym czasie na Kociewiu. Pierwszy dzień zawsze skupiony jest przede wszystkim na uczestnikach Zlotu, którzy w tym roku zostali zaproszeni do Starogardzkiego Bractwa Kurkowego w Strzelnicy.

Drugiego dnia w sobotę od godzin porannych miasteczko zlotowe żyje swoim świętem. Uczestnicy Zlotu rejestrują swoje auta i motocykle już od piątku, aby publiczność mogła je podziwiać jak w wielkim muzeum pod gołym niebem, a niekiedy nawet testować „pojazdy i motocykle z duszą”.

Najmłodsi będą mogli korzystać bezpłatnie ze strefy dla nich przygotowanej – dmuchańce, konkursy, animacje. Popołudniu wizyta wyjątkowego gościa Tyrka – Tyranozaura Rex.

Zlot Weteranów Szos jest też małym festiwalem muzycznym. Do tej pory zagrali: Lady Pank, IRA, Feel, Golden Life, Dżem, Elektryczne Gitary, TSA, Jary Oddział Zamknięty, Małgorzata Ostrowska, Myslovitz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, LemON, De Mono.

20 lipca 2024 r. od godziny 17:00 na głównej scenie wystąpią artyście, którzy zaprezentują różnorodny repertuar:

„Kaprys” – młody debiutujący starogardzki zespół, który wykonuje covery znanych polskich przebojów,„Tina Turner Show” porwie publiczność do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca, przywołają muzyczne wspomnienia z lat 80-tych i 90-tych,
Maryla Rodowicz – niekwestionowana żywa legenda i królowa polskiej sceny muzycznej, której przeboje śpiewają kolejne pokolenia,
„4szmery” – zespół ten specjalizuje się w wykonywaniu coverów legendarnego już bandu AC/DC, w swojej działalności zagrali ponad 2000 koncertów, a wspólna fascynacja jednym z najsłynniejszych zespołów na świecie, sprawiła, że publika ich uwielbia.

Bilety w cenie 10 zł dostępne na stronie sck.starogard.pl, w recepcji SCK oraz na terenie Zlotu w dniu wydarzenia.

Organizatorami „XIV Zlotu Weteranów Szos – Historii na Kołach” są Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych ze Starogardu Gdańskiego.

Materiał prasowy: Starogardzkie Centrum Kultury