Na rowerach dla Starogardu


Już po raz piąty starogardzcy rowerzyści i sympatycy naszego miasta nie zawiedli. Starogard Gdański uplasował się na 16 pozycji z wynikiem ponad 107 000 kilometrów. 30 czerwca był ostatnim dniem największej ogólnopolskiej rowerowej zabawy podczas której uczestnicy wspólnie wykręcili ponad 14,1 mln kilometrów!

W tegorocznej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wystartowały 53 miasta i 96 gmin. W zabawie uczestniczyło ponad 70 tys. osób, które przejechały ponad 14,1 mln kilometrów!
Rowerzyści rywalizowali indywidualnie oraz w grupach, cel jednak był jeden, przejechać jak najwięcej dla swojego miasta. Starogard Gdański uplasował się na 16 pozycji z wynikiem ponad 107 000 kilometrów. Najbardziej rowerową szkołą okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, której społeczność „nakręciła” dla Starogardu 18 174,33 kilometrów!

W klasyfikacji ogólnej na rowerzystów z miejscami na podium w kategorii kobiet i mężczyzn czekają nagrody. Ich sponsorami są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz firma Sharp. Miasto Starogard Gdański jest fundatorem sportowych gadżetów.
W tym roku przewidziana jest również nagroda specjalna. Hybrydowy rower elektryczny, trafi do osoby, która przejechała najwięcej kilometrów dla Starogardu.

Ze zwycięzcami tegorocznej edycji oraz przedstawicielami PSP nr 1 skontaktujemy się w najbliższym czasie i zaprosimy na wręczenie nagród. Pełna relacja ze spotkania pojawi się na naszej stronie.