Gwiazdek na Pikniku Rodzinnym

Centrum Edukacji Nad Wierzycą w Starogardzie Gdańskim, prowadzonym przez Fundację In Fortes odwiedziła 14 czerwca miejska maskotka – Gwiazdek. Odbywał się tam Festyn Rodzinny, podczas którego dzieci wraz z rodzicami korzystały z licznych atrakcji.   

Wszystkich powitała dyrektor placówki Magdalena Lutka wraz z prezesem Fundacji Markiem Ejsmontem.

– Chciałbym powitać wszystkich na II, organizowanym przez Fundację In Fortes Pikniku Rodzinnym, która jest organem prowadzącym placówek szkolnych oraz żłobkowych w Starogardzie Gdańskim – rozpoczął. Dzisiejszy Piknik zorganizowany jest dla dzieci i ich rodziców oraz dla okolicznych mieszkańców oraz środowiska lokalnego – dodał.

Na najmłodszych czekały dmuchańce, bańki mydlane, przekąski, łakocie, smakołyki z grilla oraz wspaniały tort.

Festyn zapewnił wiele atrakcji. Radości nie było końca

Wrażenie na przedszkolakach robiły także pojazdy służby zdrowia, straży pożarnej oraz straży miejskiej, do których mogli zajrzeć.

Możliwość zajrzenia do pojazdów służbowych budziła duże zainteresowanie wśród uczestników Festynu

Wizytę na festynie złożyła Magdalena Dalecka – Rzeczniczka Prasowa prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, która w jego imieniu podziękowała za zaproszenie, życząc wszystkim wspaniałej zabawy.

Magdalena Dalecka – Rzeczniczka Prasowa Prezydenta Miasta Starogard Janusza Stankowiaka życzyła wszystkim udanej zabawy. Po lewej stornie na zdjęciu Marek Ejmont – Prezes Fundacji In Fortes

– Tworzycie piękną, lokalną wspólnotę. Radość i uśmiech dzieci są najważniejsze, szczególnie w Dniu Święta Rodziny. Zatem życzę Państwu wspaniałej zabawy, korzystajcie z dóbr i atrakcji, które organizatorzy dziś dla was przygotowali – mówiła Magdalena Dalecka.

Dzieci wystąpiły także przed swoimi rodzicami tańcząc i śpiewając.

Występy dzieci wzruszył ich rodziców

Od nowego roku szkolnego Centrum Edukacji Nad Wierzycą będzie miało status placówek publicznych.

-Chciałbym przedstawić nasz najnowszy projekt, czyli placówkę żłobkową, która jest placówką dotowaną z programu „Maluch Plus” – mówił Marek Ejmont – Prezes Fundacji In Fortes. -Otrzymaliśmy dofinansowanie od Wojewody Pomorskiego na otworzenie nowych miejsc na opiekę w żłobkowie oraz na ich utrzymanie przez trzy lata. Polega ono na tym, że rodzic na okres pobytu dziecka otrzyma co miesiąc dofinansowanie do czesnego w kwocie 830 zł – wyjaśnia. -Jest to atrakcyjna oferta dla rodzica ponieważ jeżeli korzysta jeszcze z programu 400+ sprowadza się to tylko do płatności za wyżywienie. Czyli praktycznie nie będzie ponosił kosztów za pobyt dziecka w naszej placówce.

Podkreślił także, że aktualnie są jeszcze wolne miejsca i zachęca rodziców do zapisywania tam swoich pociech.

Fot. Anna Więckiewicz