Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w okolicy Rynku

W poniedziałek, 20 czerwca  rozpocznie się II etap przebudowy ul. Kościuszki (odcinek od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem do ul.Paderewskiego bez skrzyżowania). Będą zmiany organizacji ruchu w tym obszarze.

Budowa pierwszego odcinka ul. Kościuszki dobiega końca. 20 czerwca firma Skanska rozpocznie przebudowę kolejnego fragmentu ulicy od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem do ul. Paderewskiego bez skrzyżowania. W związku z tym obecnie zamknięty odcinek ul. Kościuszki od ronda z ul. Lubichowską do skrzyżowania z Aleja Jana Pawła II zostanie w ograniczonym zakresie dopuszczony do ruchu. Ruch będzie się odbywał po tzw. warstwie wiążącej nawierzchni. Jadąc od strony ul. Lubichowskiej (od Starostwa Powiatowego) będzie można skręcić z ul. Kościuszki w Al. Jana Pawła II natomiast nie będzie możliwości wjazdu na ul. Kościuszki od strony Alei Jana Pawła II.

II-etap--mapa

Objazd i komunikacja miejska do ul. Rynek zostanie poprowadzona ulicami: Pomorską -pasaż handlowy przy Areszcie Śledczym, Kościuszki i Paderewskiego. Wjazd na Rynek z ul. Paderewskiego będzie otwarty.
Istotną dla komunikacji zmianą będzie odwrócenie ruchu na pasażu handlowym przy Areszcie Śledczym. W związku z tą zmianą wprowadzone zostaną ograniczenie postoju pojazdów na odcinku parkingu przy pasażu. Z uwagi na to, że ulicą będą jeździć autobusy prosimy o nie zostawianie tam pojazdów – pozostawienie ich będzie skutkowało odholowaniem.

Dodatkowo informujemy, iż w związku z zbliżającymi się Dniami Starogardu, w dniach 1-2 lipca Rynek będzie nieprzejezdny. W tych dniach wzorem lat ubiegłych na odcinku ul. Paderewskiego od ul. Kościuszki do postoju taksówek będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco.

Prosimy o wyrozumiałość i bezpieczną jazdę.

Zapisz