Straż Miejska pomaga uchodźcom z Ukrainy

Straż Miejska w Starogardzkie włączyła się w pomoc, którą miasto organizuje dla uchodźców z Ukrainy od dnia wybuchu wojny z Rosją. Strażnicy pomagają przewozić przybyłych z Ukrainy obywateli do ich miejsca zakwaterowania, pomagają przy dzieciach i bagażach. Informują o miejscach, gdzie można uzyskać pomoc, a zagubionym wskazują drogę.

Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim aktywnie uczestniczy w udzielaniu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Strażnicy, którzy patrolują miasto, zwracają szczególną uwagę na pojazdy na ukraińskich tablicach rejestracyjnych oraz osoby narodowości ukraińskiej, które przybywają do Starogardu Gdańskiego pociągiem lub autobusem. Ich zadaniem jest informowanie napotkanych osób, które wydają się zagubione o miejscach, gdzie mogą uzyskać pomoc.

Straż Miejska współpracuje również z Miejskim Punktem Koordynacji Pomocy Uchodźcom z Ukrainy. Strażnicy pomagają przewozić przybyłych z Ukrainy obywateli do ich tymczasowego miejsca zakwaterowania, pomagają przy dzieciach i bagażach.