Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke

Wczytuję mapę...

Data/Czas
12.11.2016
Całodniowe

Lokalizacja
Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wstęp
20 zł (trybuny), 50 zł (miejsca przy stoliku na GALI)

Strona www
www.sck.art.pl


W tym roku mija 7 rocznica śmierci Edwarda Kowalke urodzonego w Starogardzie Gdańskim – trenera i wychowawcy kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjatora i twórcy prawie czterdziestoletniego i jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury.

12 listopada 2016 roku w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke”.

Będzie to całodzienna impreza składająca się z trzech bloków. Na parkiecie o wymiarach 22 na 13 metrów zaprezentują się tancerze od wieku przedszkolnego, poprzez pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, aż do kategorii Senior Hobby Dorośli, które z pasją podchodzą do nauki tańca. Trzeci będzie uroczystą Galą Taneczną szczególnie poświęconą osobie Edwarda Kowalke. W tej części zaprezentują się najlepsi tancerze, którzy tego dnia przyjadą do Starogardu Gdańskiego w kategoriach wiekowych od 14 lat wzwyż w klasach D, C, B. W programie Gali oprócz prezentacji konkursowych organizatorzy planują zorganizować pokazy taneczne mistrzów najwyższej klasy tanecznej.

Impreza odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

Program O.T.T.T. o Memoriał Edwarda Kowalke:
I Blok – godz. 10:00
II Blok – godz. 13:00
III Blok – GALA – godz. 18:00

Bilety 20 zł na trybuny, 50 zł miejsce przy stoliku (podczas GALI o godz. 18:00 – ilość ograniczona) do nabycia w recepcji SCK, Hotelu Rekord (OSIR), kasie kina „Sokół” i w dniu imprezy.

Organizatorami imprezy są Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”.

Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Patronat nad wydarzeniem sprawują Prezydent Starogardu Gdańskiego – Janusz Stankowiak, Starosta Powiatu Starogardzkiego – Leszek Burczyk, Wójt Gminy Starogard Gdański – Stanisław Połom.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl