Niedzielne w Parku Granie – Singers Novi i Pro Simfonica

Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.05.2018
17:00 - 18:00

Lokalizacja
Park Nowe Oblicze przy SCK

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl „Niedzielne w Parku Granie”. 20 maja o godz. 17:00 w Parku Nowe Oblicze przy SCK odbędzie się koncert zespołu wokalnego „Singers Novi” z towarzyszeniem orkiestry kameralnej „Pro Simfonica” pod dyrekcją Wojciecha Gdańca.

Członkowie orkiestry „Pro Simfonica” to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym – Wojciecha Gdańca.

Zespół wokalny „Singers Novi” funkcjonuje najczęściej jako chór czterogłosowy mieszany, w którym śpiewają głosy żeńskie: soprany, alty oraz męskie: tenory i basy, choć na potrzeby niektórych utworów poszczególne głosy dzielą się jeszcze na kilka samodzielnych partii. Śpiewają oni muzykę a cappella oraz z towarzyszeniem orkiestry „Pro Simfonica”, wykonując utwory zaczerpnięte z gatunków muzycznych, takich jak: jazz, gospel, muzyka filmowa, musicalowa.

Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się niezmiennie w budynku Starogardzkiego Centrum Kultury. Koncerty obu zespołów zawsze gromadzą komplet publiczności.

Niedzielne w Parku Granie - Singers Novi i Pro Simfonica

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl