Marsz ku Wolności i Piknik Niepodległościowy

Mapa niedostępna

Data/Czas
11.11.2021
15:00 - 16:30

Lokalizacja
Parking przy C.H. Carrefour

Wstęp
Bezpłatny

Strona www
starogard.pl


11 listopada obchodzić będziemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. To jedno z najważniejszych uroczystości państwowych w Polsce. Z tej okazji Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert zapraszają na Marsz ku Wolności oraz uroczystości w Parku Miejskim.

11 listopada spotykamy się o godz. 15:00 na parkingu sklepu Carrefour (al. Niepodległości). Po uformowaniu szyku przy dźwiękach Orkiestry Dętej Starogardzkiego Centrum Kultury przejdziemy: al. Niepodległości, ul. Lubichowską, ul. Chojnicką, przez Rynek, ul. Hallera, do Parku Miejskiego, gdzie zbiórka uczestników przewidziana jest na godz. 15:40.
Odśpiewamy Hymn Państwowy, wysłuchamy przemówień okolicznościowych i złożymy wiązanki kwiatów. Od godziny 16.00 na mieszkańców Starogardu, w parku przy pomniku Wierzyczanki czekać będzie gorąca grochówka żołnierska.

O godzinie 16:30 w kościele pw. św. Mateusza rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Zapraszamy do wspólnego świętowania. Mile widziane barwy narodowe, flagi i flagietki.

Marsz ku Wolności i Piknik Niepodległościowy

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl