Koncert „Singers Novi” i „Pro Simfonici”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
21.04.2017
19:00 - 20:15

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 21 kwietnia br. o godz. 19:00 do sali widowiskowej na koncert zespołu wokalnego „Singers Novi” z towarzyszeniem orkiestry „Pro Simfonica” pod batutą Wojciecha Gdańca. Wstęp wolny.

Orkiestra „Pro Simfonica” w ubiegłym roku obchodziła jubileusz piętnastolecia istnienia, a zespół wokalny „Singers Novi” dziesięciolecia. W grudniu 2016 roku odbył się jubileuszowy koncert i premiera płyty z kolędami pn. „Niechaj będzie głośno wszędzie”.

Pro Simfonica
Orkiestra Kameralna działa od roku 2001. Członkowie Orkiestry to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Utalentowani entuzjaści odbywają próby w budynku Starogardzkiego Centrum Kultury. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasyczną, romantyczną i muzykę XX w. Orkiestra ma również w swoim repertuarze utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej, filmowej. Koncerty Orkiestry Pro Simfonica odbywają się w wielu miejscowościach, popularyzując piękną muzykę w wykonaniu orkiestrowym. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowane przez założyciela i szefa Orkiestry – Wojciecha Gdańca.

Singers Novi
W roku 2003 z Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica wyłoniła się kilkuosobowa grupa entuzjastów śpiewania kolęd. Przez kilka lat co roku odbywały się koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu tej grupy wokalnej, której towarzyszyła Pro Simfonica. Chęć dalszego śpiewania była tak wielka, że dała ona inspirację do powstania zespołu Singers Novi. Z chwilą powołania Singers Novi, próby zaczęły odbywać się regularnie. Repertuar systematycznie się powiększał. Singers Novi dużo koncertowali, zarówno w Starogardzie, jak i poza nim. Zespół wykonuje utwory a cappella i wokalno-instrumentalne, z repertuaru liczących się zespołów wokalnych oraz piosenki ze znanych i lubianych filmów oraz musicali.

/Foto STF/

Koncert "Singers Novi" i "Pro Simfonici"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl