Kino Letnie – Pokaz kina sferycznego dla dzieci

Wczytuję mapę...

Data/Czas
05.07.2018
14:00 - 16:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
dzieci - wolny, dorośli 10 zł

Strona www
www.sck.art.pl


W ramach „Kina Letniego” Starogardzkie Centrum Kultury przygotowało niesamowitą atrakcję dla dzieci. 5 lipca br. pod specjalnym balonem w sali widowiskowej SCK dzieci będą miały okazję obejrzeć film jak w planetarium leżąc na karimatach. W trakcie kina sferycznego widzowie oglądają trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko.

Na jeden seans wchodzi 25 osób, a więc ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy na seanse należy dokonać u Magdaleny Kijak z SCK pod nr telefonu 606344263 do 22 czerwca.
Dla dzieci seanse kina sferycznego są wolne, dorośli kupują bilet w cenie 10 zł.

Starogardzkie Centrum Kultury zorganizowało dwa seanse filmowe.

Godzina 14:00 – film pt. „Na skrzydłach marzeń” dla dzieci w wieku od 11 lat.
Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedzimy stację kosmiczną i polecimy rakietą. A więc ile razy śniłeś, że latasz? Sny czasem się spełniają…
Film został zrealizowany w studio filmowym Niebo Kopernika. To autorski projekt, nad którym pracowano trzy lata. To także pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony. Prapremiera filmu odbyła się podczas niemieckiego Fulldome Film Festival w Jenie.

Godzina 16:00 – film pt. „Polaris. Tajemnica nocy polarnej” dla dzieci w wieku od 5 lat.
James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360o. Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkich do świata pełnego tajemnic.

Kino Letnie - Pokaz kina sferycznego dla dzieci

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl