DKF „Sokół” film pt. „Tunel”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
23.11.2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
Bilety 5, 10 i 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 23 listopada br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Tunel”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Dealer samochodowy Jeong-soo (Jung-woo Ha) wyrusza na urodziny swojej córki. Podczas drogi wjeżdża w tunel, który niespodziewanie się zawala. Zdesperowany mężczyzna próbuje uwolnić się spod gruzów. Na miejsce wypadku rusza ekipa ratunkowa, a akcję poszukiwawczą śledzi w napięciu cały kraj. Operacja ratunkowa przedłuża się, a Jeong-soo traci wiarę w to, że ktoś zamierza mu pomóc…

Film jest ekranizacją powieści „Tunnel” Jae-won So, która cieszy się dużą popularnością w Korei. Pomimo prostego w treści, wydawałoby się, scenariusza – obraz zaskakuje zwrotami akcji i z minuty na minutę buduje coraz większe napięcie. Historia Jeong-soo nie tylko opowiada o mierzeniu się człowieka z siłami natury, ale skłania również do refleksji nad istotą życia pojedynczej jednostki w dobie współczesnego świata.

Jest to opowieść o pokonywaniu własnych barier, ogromnej sile przetrwania oraz odnajdywaniu własnego człowieczeństwa w sytuacji kryzysowej.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

DKF "Sokół" film pt. "Tunel"

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl