Charytatywny Koncert Jesienny dla Marty i Kubusia

Wczytuję mapę...

Data/Czas
10.11.2017
19:00 - 19:30

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na „Charytatywny Koncert Jesienny dla Marty i Kubusia”. 10 listopada br. o godzinie 19:00 w kinie „Sokół” wystąpią Orkiestra Kameralna „Pro Simfonica” i zespół wokalny „Singers Novi” pod batutą Wojciecha Gdańca. Wstęp wolny.

Członkowie orkiestry „Pro Simfonica” to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym – Wojciecha Gdańca.

Zespół wokalny „Singers Novi” funkcjonuje najczęściej jako chór czterogłosowy mieszany, w którym śpiewają głosy żeńskie: soprany, alty oraz męskie: tenory i basy, choć na potrzeby niektórych utworów poszczególne głosy dzielą się jeszcze na kilka samodzielnych partii. Śpiewają oni muzykę a cappella oraz z towarzyszeniem orkiestry „Pro Simfonica”, wykonując utwory zaczerpnięte z gatunków muzycznych, takich jak: jazz, gospel, muzyka filmowa, musicalowa.

Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się niezmiennie w budynku Starogardzkiego Centrum Kultury. Koncerty obu zespołów zawsze gromadzą komplet publiczności.

Podczas kolejnego występu „Pro Simfonici” i „Singers Novi” – 10 listopada 2017 roku odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Marty Marchewicz oraz Kubusia Klein.

Charytatywny Koncert Jesienny dla Marty i Kubusia

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl