Anna Sakowicz. Spotkanie autorskie

Wczytuję mapę...

Data/Czas
27.05.2022
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Czytelnia Popularnonaukowa (II piętro MBP)

Wstęp
bezpłatny

Strona www
mbpstarogard.pl


Zapraszamy na spotkanie autorskie z panią Anną Sakowicz. Odbędzie się w Czytelni Popularnonaukowej w piątek 27 maja o godz. 17:00.
***
Anna Sakowicz – powieściopisarka, bajkopisarka, ambasadorka Pomorza, feministka; absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Napisała niespełna 20 powieści, w których w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem, ale zawsze jest blisko spraw kobiet. W książkach dotyka wrażliwych tematów, np.: seksualność kobiet z niepełnosprawnością fizyczną, choroby onkologiczne dzieci, Alzheimer, depresja, traumatyczne dzieciństwo, rodzicielstwo zastępcze, ale bez zbędnej martyrologii i cierpiętnictwa. W jej historiach czytelnik/czytelniczka zawsze znajdzie nadzieję. Interesuje ją również historia, dzieje rodów, odtwarzanie przez pokolenia skryptów rodzinnych, wpływ historii na życie ludzkie, walka kobiet o równouprawnienie. W jej opowieściach znajdzie się również miejsce na miłość do książek, dzieje druku, Gutenberga, introligatorów.
Książka „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” otrzymała nagrodę główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka; Internationale Jugendbiblithek w Monachium wpisało książkę na listę Białych Kruków, powieść nominowana była do nagrody IBBY. Prawa do tłumaczenia kupiły wydawnictwa hiszpańskie i rosyjskie. W 2021 roku otrzymała tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza.
Prywatnie Anna Sakowicz jest mamą, żoną i właścicielką dwóch kotów. Przemierza świat na rowerze. Kocha teatr i książki.

Anna Sakowicz. Spotkanie autorskie

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl