Kociewskie wspinanie

Na sztucznej ściance wspinaczkowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim odbyły się Kociewskie Zawody Wspinaczkowe.

Zawody przebiegały w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zawodnicy podczas zdrowej rywalizacji zaprezentowali swoją sprawność fizyczną.

Zawody zostały zorganizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy sztucznej ścianie wspinaczkowej 18 września br. Do wyboru były dwie konkurencje: na trudność i na czas z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Łącznie wzięło udział 26 uczestników. Zawodnicy przyjechali z różnych miejscowości (Gdańsk, Warszawa, Pszczółki, Tczew, Starogard Gdański, Owidz, Osowo Leśne, Rusocin). Klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach i kategoriach:

Konkurencja „Na trudność” kat. kobiety:
I miejsce: Aleksandra Józefrak – Pszczółki ( 49 pkt, w dogrywce 39 pkt)
II miejsce: Magdalena Chylińska – Starogard Gdański ( 49 pkt, w dogrywce 36,5 pkt)
III miejsce: Justyna Weryk – Gdańsk ( 44 pkt)
IV miejsce: Paulina Piotrowska – Starogard Gd. (43,5 pkt)
V miejsce: Anna Ochocka – Gdańska (41 pkt)
VI miejsce: Monika Sciegienna – Swarożyn ( 39,5 pkt)
Konkurencja „Na trudność”

Konkurencja „Na trudność” kat. mężczyźni:

I miejsce: Łukasz Józefrak – Pszczółki (40 pkt, w dogrywce 50 pkt)
II miejsce: Przemysław Wolski – Tczew ( 40 pkt, w dogrywce 38,5 pkt)
III miejsce: Paweł Bielecki – Rusocin ( 39 pkt, w dogrywce 44 pkt)
IV miejsce: Hubert Wróblewski – Warszawa ( 39 pkt, w dogrywce 14 pkt)
V – VII miejsce: Marek Nichajonek – Gdańsk (38pkt)
V – VII miejsce: Paweł Łuczeczko – Pszczółki (38 pkt)
V – VII miejsce: Jacek Pilch – Tczew (38 pkt)
VIII miejsce: Piotr Woźniak – Gdańska (36,5 pkt)
IX miejsce : Mateusz Weryk – Gdańsk (32 pkt)
X miejsce: Radosław Ostrowski – Starogard Gd. (27 pkt)

Konkurencja „Na czas” kat. kobiety:
I miejsce: Aneta Święcińska – Owidz (czas: 0:37,68)
II miejsce: Hanna Szczygielska – Starogard Gd. (0:39,20)
III miejsce: Natalia Kurowska – Starogard Gd. (0:43,70)
IV miejsce: Katarzyna Gracz – Osowo Leśne (0:51,91)
V miejsce: Aleksja Czyżyk – Gdańsk (2:21,60)

Konkurencja „Na czas” kat. mężczyźni:
I miejsce: Rafał Ossowski – Starogard Gd. (czas: 0:21,26)
II miejsce: Damian Murach – Starogard Gd. (0:24,10)
III miejsce: Jacek Kamiński – Starogard Gd. (0:26,68)
IV miejsce: Bartek Ochocki – Gdańsk (1:23,52)
V miejsce: Kacper Ostrowski – Starogard Gd. (1:41,80)

Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji
Projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Starogard Gdański

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl