Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3

Wsparcie dla rodzin z dziećmi – Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3.

Opieka nad najmłodszymi dziećmi jest jednym z elementów polityki rodzinnej państwa. Wspieranie rodziny w pełnieniu jej funkcji opiekuńczej jest związane z umożliwieniem dokonywania wyboru formy opieki instytucjonalnej, tj. w żłobku, klubie dziecięcym lub przez dziennego opiekuna. Do wzrostu liczby tych instytucji przyczynia się Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”, którego kolejna edycja została ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pod adresem www.mrpips.gov.pl w zakładce „Wsparcie dla rodzin z dziećmi” – „Opieka nad dzieckiem w wieku do lat trzech”. Podmioty zainteresowane tworzeniem nowych miejsc opieki, a także pozyskiwaniem dofinansowania do bieżącego funkcjonowania miejsc opieki, mogą otrzymać dofinansowanie z Programu „Maluch” oraz ze środków Unii Europejskiej.

Wszelkie informacje w przedmiotowej sprawie są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i na bieżąco uaktualniane.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support