Wystawa malarstwa, rysunku i rzeźby

Wczytuję mapę...

Data/Czas
19.01.2018 - 18.02.2018
18:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury i Galeria A im. Michała Faryseja zapraszają 19 stycznia br. o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy Martyny Lorbieckiej (malarstwo, rysunek) i Jakuba Ostoji – Linskiego (rzeźba).

Martyna Lorbiecka jest studentką IV roku Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Krzysztofa Gliszczyńskiego. Okres studiów to
dla niej czas poszukiwań, zaglądania w swoją przeszłość i odpowiadania na nią obecnie. W swoich pracach malarskich i fotograficznych porusza temat tożsamości, tkanki, cienia, a także skupia się na samej tkaninie – płótnie, która stanowi punkt wyjścia w rozmyślaniu na temat obrazu. Wciąż analizuje, zadaje pytania i próbuje na nie odpowiedzieć w celu kreacji swojej wypowiedzi artystycznej. Współzależność malarstwa, fotografii i szaleństwa podróży to dla niej wolność w odnajdywaniu swojej tożsamości. Świat przemierza z myślą, że granice są w nas, a my musimy je pokonywać, jeśli chcemy odkryć w sobie kogoś, kogo jeszcze nie znamy.

Jakub Ostoja urodził się w Starogardzie Gdańskim w 1988 roku. Jest studentem piątego roku rzeźby w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych pod opieką profesora Mariusza Białeckiego. Zainteresowanie Rzeźbą obudził w nim ojciec, który również jest rzeźbiarzem. Artysta tworzy głównie w drewnie gdyż materiał ten towarzyszy mu od najmłodszych lat. W swojej twórczości inspiruje się głównie człowiekiem i jego ciałem. Stara się by każdy obiekt przez niego tworzony przybierał atrakcyjną estetycznie formę.

Wystawa w Galerii A będzie czynna do 18 lutego br.

Wystawa malarstwa, rysunku i rzeźby

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl