Teatr Młodego Widza – Szkolne przygody Tosi i Plastusia

Wczytuję mapę...

Data/Czas
10.02.2019
16:00 - 17:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
10 zł - dzieci, 15 zł - dorośli

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na kolejny spektakl dla najmłodszych z cyklu „Tatar Młodego Widza”. W niedzielę 10 lutego br. o godzinie 16:00 na scenie sali widowiskowej zostanie zaprezentowane przedstawienie pt. „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” na podstawie książki „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Bilety w cenie 10 zł dzieci i 15 zł dorośli do nabycia w recepcji SCK i na stronie https://sck-bilety.interticket.pl/

„Szkolne przygody Tosi i Plastusia” to spektakl teatralny dla najmłodszych, ale i starszym zakręci się w oku łezka na widok sympatycznego ludzika, którego pamiętają ze swych dziecięcych lat. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś przecież mieszkał i z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków (uwaga! może niespodzianie wyrwać do odpowiedzi, więc lepiej powtórzyć tabliczkę mnożenia), czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki.

Tak więc niektórzy raz jeszcze, a inni po raz pierwszy będą mogli zobaczyć jak wyglądało szkolne życie, kiedy nasze babcie nosiły fartuszki i używały do pisania stalówek.

W spektaklu występują:
Hanna Łubieńska
Bartosz Sołtysiak
Magdalena Kurek
Dorota Sadowska

Tekst: Maria Kownacka
Adaptacja: Ola Lis
Reżyseria: Dariusz Majchrzak
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
Muzyka: Mateusz Lipiński
Światło i dźwięk: Piotr Kądziela, Martyna Janczewska

Bajka przeznaczona dla dzieci od 3 do 9 lat.

Czas trwania 50 min.

Sponsorem wydarzenia jest firma DOVISTA Polska – Wędkowy.

Teatr Młodego Widza - Szkolne przygody Tosi i Plastusia

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl