Kociewski Bal Niepodległości

Mapa niedostępna

Data/Czas
08.02.2020 - 09.02.2020
19:00 - 04:00

Lokalizacja
Zamek Gniew

Wstęp
180 zł od osoby

Strona www


Te głośne przedwojenne bale, których ślady odnajdujemy na stronach dawnych pamiętników i starych czasopismach powracają na Kociewie. Charytatywny Bal Niepodległości to okazja do świętowania
100-lecia powrotu Kociewia w granice odrodzonej Rzeczypospolitej. Organizatorzy chcą podkreślić radość święta niepodległości oraz uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce za Polskę.
Bal w murach Zamku w Gniewie nawiązuje do pięknej, polskiej tradycji organizowania przyjęć z okazji ważnych świąt państwowych czy jubileuszy. Wieczór uświetni wystrzał z armaty w asyście husarzy konnych oraz przemowa Kasztelana Zamku. Następnie kolacja z bogatym menu przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tańce rozpoczniemy polonezem, a do zabawy zagra Zespół Rarytas Live Band.
Niech rocznica odzyskania niepodległości przez miasta i wioski na Kociewiu będzie okazją do autentycznej radości i wspólnej zabawy!
Podczas Balu zaplanowana jest aukcja dzieł artystycznych, pamiątek i innych przedmiotów przekazanych przez samorządy z Kociewia.
Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na pomoc Polakom mieszkającym na Wschodzie. Lata zaborów, walki o niepodległą Polskę, skazały wielu naszych Rodaków na zsyłkę w głąb Rosji Sowieckiej. Zebrane podczas Balu środki mają pomóc potomkom Polaków, którzy walczyli o naszą wolność, a którzy dzisiaj zmagają się z trudnościami codziennego życia.
Na takim balu jeszcze się nie bawiliśmy!
Zapraszamy serdecznie – zapisy i bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Informacje dodatkowe:
• Dla gości Balu istnieje możliwość noclegu na Zamku w Gniewie w promocyjnej cenie
• Parking niestrzeżony – gratis

Kociewski Bal Niepodległości

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl