DKF „Sokół” film pt. „Kwiat wiśni i czerwona fasola”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
26.01.2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja
SCK - sala widowiskowa

Wstęp
5 zł, 10 zł, 12 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 26 stycznia br. o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu japońskiego pt. „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomi Kawase.

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe „an” drobny biznes zaczyna rozkwitać…

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

DKF "Sokół" film pt. "Kwiat wiśni i czerwona fasola"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl