Wydarzenia Kociewskiego Roku Kongresowego

Sekretariat inicjatywy Kociewskiego Roku Kongresowego

83–110 Tczew, ul. 30 Stycznia 4
tel./fax (58) 531 37 41, kongres@kociewie.eu

www.kongres.kociewie.eu


Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską

Dnia 14 maja 2010 roku o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury odbędzie się finał konkursu recytatorskiego „Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską”.

W finale wystąpią recytatorzy najlepsi z najlepszych, którzy pomyślnie przeszli przez eliminacje rejonowe. Tego dnia – w trakcie finałów, wystąpią laureaci z rejonów: Nowe, Świecie, Smętowo oraz Starogard Gdański.

Serdecznie Państwa zapraszamy.


Młodzi dla Kociewia

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 18 maja o godz. 17:0 0 w Ognisku Pracy
Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Uczestników konkursu, Kociewiaków
i Przyjaciół Kociewia serdcznie zapraszamy!


III Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego

Eliminacje i finał odbędą się w Tczewie w dniach 16 i 18 listopada 2010 roku.

organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej

biuro: CKiS ul. Wyszyńskiego 10 Tczew

tel. 58 531 07 07, email: ckis@ckis.tczew.pl


III Festiwal Kultury Kociewskiej

Festiwal odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2010 roku w Pelplinie.

Celem III Festiwalu Kultury Kociewskiej jest lepsze poznanie tradycji, obrzędowości, dorobku materialnego i folkloru Kociewia. Podczas Festiwalu odbędą się wystawy prac twórców ludowych, zorganizowane zostanie seminarium popularno-naukowe na temat kultury kociewskiej, odbędzie się konkurs gwary kociewskiej. W finałowym, trzecim dniu Festiwalu, w sobotę 24 kwietnia 2010, odbędzie się gotowanie potraw regionalnych oraz ich degustacja, a na scenie zaprezentują się zespoły folklorystyczne z Kociewia.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy szkoły, ośrodki kultury, Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły folklorystyczne oraz rzemieślników, kupców, twórców ludowych i inne osoby. Zapraszamy do udziału w sobotniej części Festiwalu poprzez prezentację wyrobów rzemieślniczych, rękodzieła, prac artystycznych.

Szczegółowe informacje o Festiwalu i formularze zgłoszeń (kliknij) http://mok.pelplin.pl/?lg=&a=54


Piaseczno Folklor Festiwal

XVII Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie odbędzie się 21 i 22 sierpnia 2010 roku


Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską

W Starogardzie Gdańskim 21 kwietnia 2010 roku o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury odbędą się Eliminacje rejonowe do Konkursu Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską.

SCK informuje : wszystkie osoby, które są chętne to wzięcia w nim udziału, proszone są o dokładne zapoznanie się z obowiązującym regulaminem konkursu oraz do zgłoszenia swojego uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na naszej stronie internetowej www.sck.art.pl w aktualnościach oraz w zakładce konkursy i festiwale.